Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach będzie zakładane LPG do 1.6 110 KM (K4M858). Czy zamontować normalne świece typu Denso K20TT, NGK BKR6EZ czy irydowe Denso IK20TT, NGK BKR6EIX ?? Ewentualnie może jakieś innej firmy polecacie i macie sprawdzone :)

SeBa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To są odpowiednie świece do tego silnika. Widać, że przyczyn poszarpywania powinieneś upatrywać gdzie indziej. Cewki ew. nieodpowiednio dawkujący wtryskiwacz. W ostateczności sprawdzenie kompresji na cylindrach.

Stare świece zlustrowałeś? Nie było różnic jeśli chodzi o wygląd poszczególnych świec?

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie w 1,6 16V z 2005 roku były oryginalnie 7700500155.

I takie kupiłem na allegro za przysłowiowe "5 dych"

Nie kombinuj. Kup takie jakie mają być a będziesz zadowolony.

na przykład tutaj (ja tu kupiłem):

http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-megane-ii-1-4-1-6-16v-4szt-oryg-i5932384968.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać zrobiłem na swoich świecach 40tyś wczoraj poczułem przez chwilę że nie palił na 1 cylinder po chwili zaskoczył, dziś wizyta u kolegi podłączenie pod komp i błąd PO304 skasował go, oprócz tego sprawdził parametry na jałowym i wyszło że dawkuje 28-27% paliwa za dużo 1wsza sonda próbuje to zmienić na niżej ale nic z tego druga stoi murem 0,5 polecił wymianę świec. Jak to jest z tą wymianom co ile kilometrów wymieniacie? Nie mam lpg co sądzicie o tych świecach

http://allegro.pl/swiece-zaplonowe-denso-renault-megane-ii-1-4-1-6-i6314419055.html

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Ostatnio dałem auto do mechanika na wymianę rozrządu.

Podczas wymiany wymienił mi świece oryginały Renault na NGK BCP6E. Auto wyraźnie straciło na wigorze. Mam LPG i mechanik upatruje to ponowną regulację. Czy same świece mogą być przyczyną "zamulenia"? Kupiłbym oryginalne ale czy to naprawdę pomorze?

Edytowane przez wallygraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zastanawiam się nad wymianą świec w mojej megance. Szukając w katalogach producentów znalazłem kilka modeli:

1. Bosch 0242235666

2. Iskra SFE65PRS

3. Denso K20PR-U lub K20TT

4. Brisk DR15TC (niestety nie mogę znaleźć informacji nt. przerwy)

5. Champion OE033/T10

Proszę o radę, które z nich są godne zainteresowania. Samochód to Megane II 1.4 16V K4J 730 lub 740. Wg katalogu oryginalne świece to Renault 7700500155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca OEM 7700500155 to dokładnie świeca robiona dla Renault przez EYQUEM o symbolu RFN58LZ lub CHAMPION RC87YCL.

Natomiast BOSCH dla Renault do tego silnika robi FR7DE. Jak nie chcesz przepłacać to kup takie jak wymieniłem i będą to dokładnie świece takie jak OEM Renault ale tańsze i bez loga Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wiem że jest " szukaj", ale bym prosił o pomoc.

Żona miała problem z odpalaniem samochodu, a że było to w trasie mechanik jej założył nowe świece BOSCH R6 FR70C made in china :(.

W sumie samochód teraz odpala dobrze, ale bym chciał założyć sprawdzone świece.

Megane I phII  1,6  107KM zasilany LPG

Proszę o doradzenie jakie i ewentualnie gdzie zakupić ?

Warto zakupić na allegro ?

dziękuję

Edytowane przez derk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!