Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj założyłem orginalne świece Renault 77 00 500 155 jedno-elektrodowe, wczesniej miałem DENSO K20TXR dwu-elektrodowe. Niby te orginalne mimo że mają tylko jedną elektrode mają być lepsze,(Firma Renault montuje je w nowych samochodach) jak będzie to się okarze. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zachowują się wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum stwierdziłem, że nie zawadzi wymienić świece (poprzednio wymieniałem latem tamtego roku, albo jeszcze rok wcześniej - w dodatku nie pamiętam na jakie, bo polegałem tylko na sprzedawcy w sklepie) i chciałbym się upewnić jakie to mają być.

Z tego co wyczytałem na forum to Eyquem FC 52 LS (w temacie są odsyłącze do sklepu ze świecami RFC52LS).

Na www.eyquem.com wyszukałem, że dla mnie będą dobre RFN 58 LZ oraz RFN 52 LZ (jeśli się nie mylę to silnik E7J 764 '96).

Czyli czego ja mam w końcu szukać w sklepie?

(RFC 52 LS czy RFN 52 LZ czy może RFN 58 LZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pare dni temu wymieniłem świece w moim dieslu na nowe. podczas wymiany stwierdziłem że te nowe są dłuższe od tych starych ok. 1cm? czy to nie będzie miało wpływu na odpalanie? bo nie stety na zajutrz auto nie chciało odpalić, choć nie było tak zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC-100, do twojego autka powinny być świece które producent określa jako G50 z katalogu firmy eyquem sprawdź czy te twoje to jest zamiennik świec eyquem G50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poprawnie auto chodziło to trzeba było wykręcić jedną świece i taki sam komplet zakupić a nie eksperymentować, niekiedy na deklu na silniku jest napisane jakie świece mogą być i trzeba się stosować do tych wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w tym sklepie zapytać czy aby sprzedawca nie pomylił się z tymi świecami, Pokazałem mu stara i nową. I okazało się że te stare są do modelu turbo [u mnie tego nie ma] a nowe są katalogowo do zwykłego diesla zarówno oryginał jaki mój zamiennik. No i co teraz mam zrobić? bo kasa poszła się j*&%&ć, kupić te od turbo? proszę o poradę użytkowników zorientowanych w temacie świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC-100, a może podałbyś symbol tych świec co kupiłeś, bo, że są dłuższe od starych to o niczym nie świadczy czy są poprawnie dobrane. Jeśli kupiłeś dobre świece to niby dlaczego kasa poszła się..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odświeże trochę temat

 

 

mam problem z doborem świec, wcześniej jeździlem cały czas na świecach ngk a teraz chcialem przetestować świece firmy EYQUEM. Mam meganke 01' 1.4 16v K4JC7/50 i nie mogę dobrac odpowiedniego modelu świec. Cały czas jestem przekonany że bedą pasowały RFN 52LZ jednak zapytalem się kilku sprzedawców i kazdy mówił mi inny model tych świec i w koncu nie jestem pewny. Jeżeli ktoś wie co bedzie pasowało to proszę pisac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!