Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie jestem nowym "członkiem" tego forum i prosze o porade co do swiec. Nie wiem jakie swiece zastosowac do Meganki jaka cieplota do gazu ma byc i tak dalej etc.

Wczesniej mialem primere i z forum ludzie podpowiadali dobrymi radami atko smigalo bez problemowo i tak tez teraz pragne aby bylo bez emocji z raenia :-D Za wszelkie rady dla nowicusza bardzo dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich forumowiczow!!!

Dane Autkato:

Rok 98r.

Poj. 1.6

Przebieg 99600 km

Olej Platinum 10w40 do gazu

Instalacja gazowa!

(zrobilem juz cale zawieszenie, rozrzad, wymienilem przewody, cewke, wszystkie filtry (choc nie znalazlem pylkowego na podszybiu przy wycieraczce go nie bylo z tego co wiem to ma byc k1023 filtrona oznaczenie nie wiem czy moja megi go posiada :) ) teraz chce wymienic owe swiece ale nie wiem jakie winny byc czegam na wasze podpowiedzi!!)

 

[ Dodano: 2007-07-01, 11:28 ]

Teraz planuję zakup zalecanych przez Dialogysa do tego silnika, a są to:

EYQUEM RFN58LZ

CHAMPION RC87YCL

 

A jakie swiece polecicie do mojej reni?

MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S)

1996.01->1999.03

K7M bez klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika 1.6 e K7M można zamontować:

BOSCH: FR78X BOSCH SUPER 4, FR7DP, +8 SUPER PLUS FR7D+, FR6DP.

CHAMPION: EON1, OE033 RC87YCL.

NGK: BCPR5EIX-11, BCP5E, BCP5ES.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie swiece polecicie do mojej reni?

kolego po to przeniesiono twój post do tego tematu abyś sobie poczytał bo wyżej jak zauważyłeś są wpisy o tym silniku i rodzaju modelu i marce świec jakie stosujemy a ty nadal idziesz na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika 1.6 e K7M można zamontować:

BOSCH: FR78X BOSCH SUPER 4, FR7DP, +8 SUPER PLUS FR7D+, FR6DP.

CHAMPION: EON1, OE033 RC87YCL.

NGK: BCPR5EIX-11, BCP5E, BCP5ES.

Pozdrawiam

 

Ziolo zwróce Ci uwage po raz kolejny bo widze że ciężko to do Ciebie dociera - NIE WCISKAJ LUDZIOM CZEGOŚ O CZYM NIE MASZ POJECIA!!

Sam miałeś problemy z szrpaniem i dobrze wiesz że trzeba mieć dobre świece, tak pisałeś:

..Muszą być w dobrej kondycji szczególnie przy LPG, oraz świece zapłonowe: odpowiedni model, ciepłota oraz prawidłowa przerwa.

a Ty kolejnej osobie wciskasz cytat ze swojego katalogu (tak wiem nie podasz jego nazwy bo nie chcesz robić nikomu reklamy), który jak już widze po raz kolejny, ktoś przepisywał mocno beztrosko - przynajmniej katalog NGK i moge przypuszczać że przy Champion i Bosch tez będą błędy!

Ktoś kupi świeczki polecane przez Ciebie po 3kkm będą do niczego i co wtedy napiszesz: Przepraszam pomysliłem sie!?

Polecaj to co sprawdziłeś na własnej skórze else furze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje renówki naprawia kolega, który od 15 lat pracuje w ASO Renault. Na co dzień spotyka się sie z różnymi firmami, i twierdzi że jedyną firmą z jaką nie miał problemów to EYQUEM. Za EYQUEMy do Megane w ASO zapłaciłem 61zł za 4 sztuki.

 

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś chyba trzeba było wymieniać świece co 20 lub 30 tysiecy km. Jak wymienisz na EYQUEM to ten okres się wydłuża do 60 tysiecy km. Tak samo chyba jest z płynem chłodniczym i hamulcowym. W gazetach typu Auto Świat czy Motor polecają wymiane co 2 lata. A w instrukcji obsługi jest napisane co 4 lata przy założeniu że zalejesz jakiś oryginalny płyn. Także z jednej strony jak idziemy do ASO wydaje się że drogo jak cholera tam, ale w gruncie rzeczy robisz raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracują od 10kkm BERU UltraX Platin UXF 79 P - 0 002 335 906 dedykowane do cewek zapłonowych BERU (czteroelektrodowe : 3+1). Sprawują się bez zarzutu, nie było niespodzianek z wyjątkiem problemów z demontazem starych polegajacych na braku własciwej przedłużki do klucza ( pożyczyłem taką z pierścieniem centrującym - :) ) i podsuwającym się cały czas w myślach zdarzeniem z wkręcania nowej swiecy w Lanosie ISKRA (!) w której pękła część gwintowana (!!) . :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Grzechub, ja jak wykrecalem u siebie to zlamalem klucz ;)

Choina, Cena to jest glowny problem ASO - ale sklada sie na to nie tylko to ze maja dobre i drozsze materialy - maja drogie roboczo-godziny.

a co do przykładu z płynem chlodniczym to wymieniasz w zaleznosci od tego jaki zakupisz. Jezeli preferujesz plyn marki "Makro" to zmieniasz go czesto ale mozesz zakupic plyn "5 letni" ;) i wtedy wymieniasz go co 5 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem zapytać o wasze opinie na temat świec do Megane. Zamiaruję właśnie wymienić, ale nie wiem za bardzo jakie mamy wybrać. Nie znalezłem posta o takiej tematyce. Mnie interesuje silnik 1.4 8V, ale inni też byćmoże mogliby skorzystać. Znalezłem wzmiankę o NGK BKR6EZ, tyle że według danych producenta odstęp elektrod to 0.8 mm, podczas gdy w tych które teraz używam (EYQUEM RFN58LZ) jest to 0.9 mm. Dzięki za uwagi.

[proszę o nie zakładanie nowego tematu o świecach zapłonowych można się było dopisać do już istniejącego]-Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!