Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

mógł by mi ktoś podpowiedzieć jaki powinien być odstęp między elektrodami dla świec:

 

BKR6EZ oraz BERU uxt-1

 

cewki nowiutkie BERU

silnik pracuje głównie na LPG i tu się pojawiają problemy.

jedni piszą 0,8 lub 0,9 a nawet 1,0 trochę się pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dławieniem silnika na na LPG jak jest zimny. Ja twierdzę że listwa gazownik że świece i tak sobie gadamy. chce się upewnić że świece są idealnie ustawione zanim zrobię awanturę - gaz jest na gwarancji stąd nie mogę zmienić serwisy.

 

Bardzo dziękuję za info o stronie.

Edytowane przez robert.deresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet świec na alledrogo kosztuje 48zl z wysylka. NGK bkr6ez-kupilem wczoraj. Kup, zamontuj i tyle.... Do nowych świec chyba sie czepiac nie bedzie... a koszt jest mały. Stare swiece jesli beda dobre to mozesz kiedys zalozyc spowrotem-chociaz przy gazie nie powinno sie jeżdzić na świecach dłuzej niz okolo 15tys km-przynajmniej ja tak staram sie robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Stałem się posiadaczem Megane, zabieram się za pierwsze inwestycje. Po oleju, filtrach i rozrządzie, przyszedł czas na świece. Wyczytałem już, że polecacie Eyquem. Ale nie wiem, które powinienem wybrać do mojego silnika K4M D 812. Widzę do kupienia Eyquem RFN 52 LZ i RFN 58 LZ. Myślałem jeszcze nad Beru i oryginałami Renault, jakie wtedy powinny być symbole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam od soboty posiadam Megane 1,4 16v 2001 , jutro profilaktycznie wymieniam wszystkie płyny,filtry no i świeczki ale mam teraz dylemat ? waham się pomiędzy EYQUEM -RFN 52 LZ /RFN 58 LZ a NGK BKR6EZ tyle samo dobrych i złych opinii o jednych i drugich i co mam biedny począć ?

 

Dodano: 15 paź 2013 - 01:05

Chciałem kupić te EYQUEM -RFN 52 LZ /RFN 58 LZ ktoś pisał że te RFN52LZ już są wycofane ! nie prawda ciągle są na stronach internetowych w sprzedaży ! u siebie w mieście objeździłem wszystko i nie znalazłem tak że będę próbował przez intenrnet

 

Dodano: 15 paź 2013 - 22:35

OK Świece zamówione na allegro , sprzedawca ma te 52 LZ i 58 LZ ale poleca te 58 " 58 przeznaczone jest na kraje zimniejsze, 52 na cieplejsze więc szczególnie przed zbliżająca się zimą polecam RFN58LZ"

 

kupiłem je po 8 zł i 6 zł przesyłka także zakup udany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!