Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Będę wymieniał olej i klocki w przyszłym tygodniu (już kupiłem ELF-a 5W40 Evolution 900 NF) i przy okazji chcę wymienić świece. Czy muszą być te (zalecane) EYQUEM-y RFN58LZ czy mogą być DENSO K20TT, pytam bo na miejscu nie mogę kupić tych EYQUEM-ów, a są właśnie te DENSO (są jeszcze BOSCH-e i NGK, ale sprzedawca poleca te DENSO). Nadmienię, że mam zainstalowane LPG, ale podobno nie ma typowych świec do gazu tylko do konkretnego modelu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem te DENSO K20TT i..., i po ok 900km padła mi jedna. Miałem jeszcze jeden komplet do drugiego Scenica brata i wziąłem jedną na podmiankę. Zastanawiam się czy jednak nie kupić tych zalecanych EYQUEM-ów RFN58LZ bo żona jeździ do pracy po 90km codziennie i nie zamierzam się zastanawiać czy dojedzie do pracy czy nie. Więc jestem troszkę rozczarowany i mam tylko cichą nadzieję, że to jednostkowy przypadek.

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Valeo, po tysiącu kilometrów nastąpło niewidoczne rozszczelnienie między ceramiką a gwintem. Silnik przerywał, na zimnym śmierdziało pod maską niedopaloną mieszanką, cewka zachodziła parą wodną ze spalin i następowało przebicie iskry przy cewce zamiast na świecy. Wróciłem do NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irydowa DENSO IK20 :)

 

"Świece zapłonowe DENSO Iridium Power

1.Opatentowana technologia irydowa: wyjątkowe osiągi silnika, obniżone zużycie paliwa i emisji spalin

2.Najmniejsza na świecie średnica elektrody środkowej 0,4mm: wyjątkowa reakcja na przyspieszanie oraz mniejsza ilość przerw zapłonu

3.Silniejsza iskra: zapewnia lepszą wydajność zapłonu

4.Doskonałe spalanie: pozwala uzyskać mniejszą ilość przerw zapłonu i zwiększa mocy wyjściową silnika

5.Niższe zużycie paliwa: do 5% niższe zużycie paliwa niż przy świecach standardowych

6.Wymagane niskie napięcie: poprawia moc wyjściową"

 

przejechałem na nich tysiąc kilometrów i nadal praca silnika jest bardzo równa bez żadnych niespodzianek oraz idealne odpalanie auta.

Zobaczymy jak będzie dalej. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jakie siwece byście polecili do scenica II 2004 rok 2.0 benzyna 16V? Auto bez gazu.

 

Brać BERU Ultra-X Platin czy EYQUEM?

Edytowane przez manian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem EYQUEM, ale że musiałem wymienić na szybko, to zainstalowałem BERU ULTRA.

Na Beru silniczek chodził jak zegarek. Jak przyszły EYQUEM pomyślałem, że będzie jeszcze lepiej, a tu niespodzianka. Silnik się dusił i nierówno pracował. Tego samego dnia zainstalowałem ponownie BERU - jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!