Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, szybkie pytanie... chce zmienic swiece w mojej renacie i mam maly klopot, zdecydowalem sie na NGK, symbol na tabliczce z silnika to K7M 702, szybciej zapoznacie sie z problemem jak wejdziecie na stronke ngk - tutaj: http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&amp...ane+%2F+Classic

 

teraz czy moze ktos mi wyjasnic czym sie rozni megane classic od megane classic GPL, tak jak w tabeli w linku, obie wersje maja te same parametry a jednak ten skrot GPL powoduje ze swiece sa inne...

a moze ktos proponuje jeszcze inne swieczki... ale to takie pytanie w tle:)) acha dodam jeszcze ze moja renia to 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik K7M 702

co do eyquem bardzo ciężko dostać przynajmniej u mnie nawet nie myślą o zamawianiu głównie polecają NGK, Brisk, Bosch, ISKRA??? :)

 

Jak będziesz kiedyś jechał przez Przeźmierowo to daj znać, zapraszam na kawę do hurtowni (nie podaje nazwy, żeby nie było reklamy) w której pracuję a co ważniejsze od zawsze mamy w stałej ofercie świece Eyquema :=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wraz z wymiana oleju i filtrow wymienili mi swiece na NGK. I mam dziwny objaw :) Jak sie zatrzymam (Noga na hamulcu) (obroty mojego silnika "na luzie" sa zawsze 750) to po paru sekundach bez jakiegokolwiek czasowego wzorca zachowania silnik zaczyna sie trzasc jakby przygasal i obroty spadaja do 350 i szybko wracaja, lekko trzesie cala buda. Osobiscie podejrzewam swiece ale moze wlali mi za duzo oleju, jeszcze nie sprawdzalem jego poziomu na bagnecie ale zrobie to dzisiaj. Bardzo dziwne. Sam nie wiem czy to nie przez zime, ale bylo tylko -2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrze pracują w całym zakresie ( z wyjątkiem obrotów na luzie ) to chyba ze świecami jest wszystko OK. Poszukaj raczej "fałszywego powietrza" , moze rurka do czujnika ciśnienia jest popękana i jak się kurczy gdy jest zimno a przy -2 napewno, to masz taki efekt. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechub: - gdzie szukac czujnika cisnienia powietrza (gdzies w poblizu filtra powietrza?).

 

Dzieki za podpowiedzi, wszystkie teorie sprawdze, bo ide na regulacje wybieraka skrzynki w najblizszym czasie do tego samego mechaniora! :)

Wiecie co jeszcze zauwazylem, jak wylacze i wlacze swiatla na luzie jak stoi to tez mi tak obroty zbija (w momencie zapalenia swiatel), kurde :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jeszcze zauwazylem, jak wylacze i wlacze swiatla na luzie jak stoi to tez mi tak obroty zbija (w momencie zapalenia swiatel), kurde :-(

 

powinien tak robić bo wzrasta obciązenie alternatora - ten sam efekt masz jak wlaczysz ogrzewanie tylniej szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

Tak ale dzisiaj przejchalem 10 km i bawilem sie swiatlami i tak nie mialem :? Ale jak przejchalem wtedy okolo 30 km (to co opisywalem wyzej) to tak mialem, juz sam nie wiem o co chodzi.

[nie cytujemy po9stu w całości jeżeli pod nim bezpośrednio odpowiadamy, ostatnie ostrzeżenie] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik k4j 750

Do dzisiaj były "renault 77 00 500 155" (co to jest?), na których auto przejechało ponad 40 kkm. Dziś założono DENSO "iridium power IK 20" (spora kasa) i na razie bez zmian. Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!