Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Meganke 2 1.6 16V (rocznik 2004). Silnik K4M 760. Na forum polecacie świece Eyquem RFN 58 LZ do takich meganek. Jednak w katalogu Eyquema na www jest, że do 1.6 i 16V K4M sa takie świece, a do 1.6 16V K4M 760, który to numer przewija się na forum bardzo czesto sa świece RFN 52 LZ. W temacie o świecach na samej górze (w "waznych tematach") napisanym przez Robaka, gdzie są skany z jakiejś książki, tez jest typ świecy RFN 58 LZ. To jakie w końcu świece powinno sie stosować RFN 52 LZ czy RFN 58 LZ?

I drugie pytanie. Czy warto kupić któreś z tych świec Eyquema z kilkoma elektrodami bocznymi (czyli po LZ z jakąś cyfrą).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFN 52 LZ; RFN 58 LZ

to praktycznie jedna i ta sama świeca nie różniąca się nawet jednym parametrem zwłaszcza ciepłotą poniżej tabela dla silników 2 generacji:

a6b879a351d5c67dmed.jpg

poniżej tabela dla silników z 1 generacji

ef2ff87ba41fdcc6med.jpg

jak widać wymieniane świece mają te same parametry ciepłoty więc mogą być zamiennie stosowane co do świec 2 elektrodowych sam jeżdżę na RFC58LZ2E

 

Oktan, kupisz go w większości dobrych sklepów motoryzacyjnych tylko powiedz że smar do wnętrza cewek zapłonowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać wymieniane świece mają te same parametry ciepłoty więc mogą być zamiennie stosowane

A gdzie to widzisz? Ja widzę, że jedna ma wskażnik okreslający ciepłote równy 52 a druga ma 58 (52 jest troche cieplejsza). A tabelka o którą mi chodzi dla megane 2 (bardzo podobna dla silników K4M do tej pierwszej w Twoim poście) zamieszczam poniżej

 

7ce73036834b0208.jpg

Świece RFN 52 LZ i RFN 58 LZ chyba jednak sie różnią. Do silnika K4M760, który to jest w mojej megance 2, a pewnie we wszystkich megane 2 1.6 16V (sądząc po wypowiedziach forum) na www Eyquem polecają inne świece niż ludzie na forum. Ot zagadka :P Pomoże ktoś ją rozwiązać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek_5, w marcu eyquem zmienił katalog i np niektóre modele świec są zastąpione innymi stąd na przykład wpis w temacie o świecach o zamianie jednak idąc do sklepu i podając stare oznaczenie sprzedawca znajdzie nowy typ świecy.

ciepłota to parametr F i obie te świece są oznaczone jako F54 więc jak wyżej napisałem można je stosować zamiennie a 2 elektrody to RFC58LZ2E również do twojego silnika jak również do mojego i również do twingo które posiadam są identyczne świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

megan II - 1.6 , 2003 rok

 

Jakie świece firmy - eyguem do silnika K4M T 7 / 60 770..... ( takie mam oznaczenie na silniku na pokrywie od rozrządu )

 

świece - RFN 52 LZ czy te RFN 58 LZ - proszę o podpowiedż w tej sprawie , jeśli dobrze rozumuje to mam symbol silnika K4M 760 - czy tak to powinienem odczytywać ?

 

pozdr.

Likom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;-)

 

teraz to tylko na sklep mi zostało lecieć.. , a tak z ciekawości zadzwoniłem do ASO i koszt 1 szt - 34 zł - za napis Renault - jestem ciekaw kto tak naprawdę jest producentem tego graffiti <ok>

 

pozdr.

Likom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok> :( polecam świece BERU PLATINUM 4 elektrodowe zrobiłem na nich 30 tys. km i jak nowe wygladają, poprostu rewelacja. Wymiana co 60 tys. km. Tylko jedynymi minusami są:

1. Ciężko dostać

2. Cena bo za komplet trzeba zapłacić 180zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy doświadczeni

a czy wymiana świec samemu dla laika jakim ja jestem :) bedzie kłopotem czy lepiej w takiej sprawie do mechanika sie udać. Czy przy wymianie świec trzeba odłączyć akumulator.

Megane ph2 2001 r 1.6 16v

Ja zdecydowałem sie na świece EyQuem RFN 58 LZ lub RFN 52 LZ, sam nie wiem które wybrac ??

WYMIAN ŚWIEC W STALOWEJ WOLI - POLSERWIS -koszt 250 zł - to musi być trudne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!