Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jakie waszym zdaniem najleprze do silnika K7M?? Szczerze mówiąc nie mam zaufania do NGK akurat bo kilka razy sie przejechalem na tych świcach;/ alb w paczce mialem 2 lipne (wogóle iskry nie było) albo samochód wogóle nie chciał chodzic na tym;/ (a na starych świecach chodził). Więc co polecacie? bo tez mnie wymiana czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz o krok od kupna NGK BKR6EZ lecz po lekturze kolegów negatywnych wypowiedzi wstrzymuję się od kupna i szukam EYQUEM RFN 58 LZ / F 54 do Megane 2004 1.600 16V - silnik K4M .

 

Czy wiecie ile w ASO kosztują z montażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melons, nie ma co kombinowac ze swiecami w megankach bo po 4-5tys okazuje sei ze silnik zaczyna swirowac a Ty juz zapominasz ze to moze byc wina siwec- przeciez dlugo bylo dobrze..

Kolega Zdunan testuje teraz swieczki EYQUEM i po przejechaniu paru tys. powie nam co i jak, ja na razie jestem na NGK BKR6EZ (jakies 8tys) i generalnie czasami rano zanim przelaczy mi sie na gaz to mam lekkie szarpanie i jest pewna szansa ze to swieczki. Poniewaz ostatnio objaw nie wystepuje zmieniac ich nie zamierzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no testuje EYQUEM RFN 58 LZ :) i NGK BKR6EZ też testowałem i cóż poranne szarpanie (bo pod tym kątem je testowałem) jak było tak cały czas jest, teraz zamierzam dolać denaturatu do paliwka, bo może trochę przymarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mogę coś powiedzieć o świecach NGK BKR6EIX irridium, które mają środkową elektrodę z irydu o średnicy zaledwie 0,6 mm. Szczerze mówiąc też jak kilku z Was miałem obawy co do NGK bo w przeszłości na tej marce się naciąłem. Poprzednio miałem Micrę, kupiłem NGK i samochód stracił moc, jeszcze wcześniej w fieście założyłem NGK i to samo. Chyba niektóre marki nie lubią NGK, szczególnie tych standardowych. Teraz mam clio II i założyłem BKR6EIX, efekt niesamowity (pomijam fakt że tak silnik wkręcałem że pasek rozrządu pękł), mocy oczywiście więcej nie ma ale reakacja silnika na wciśnięcie gazu natychmiastowa i przy wysokich obrotach tzn. powyżej 3000 (dla 8V to juz powyżej momentu max) nie ma charakterystycznego wycia silnika (i pewnie dlatego pozwalałem sobie na wciskanie gazu do dechy co skończyło się źle). Odpalanie po zimnej nocy bez problemu no i trwałość świec to 100kkm. Przejechałem na nich ok. 300 km chętnie bym odstąpił za 50%.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Scenica 1,6 16V 2002 r. (K4M)

W katalogu na stronie Eyquem znalazłem, że do tego silnika są świece RFN 52 LZ, natomiast w książce z cyklu "sam naprawiam" jest typ RFN 58 LZ, tak samo powiedział mi mechanik w warsztacie. W ASO za to powiedzieli, że świece są firmy Renault i mogą podać nr katalogowy, poza tym nic więcej nie wiedzą (załamka).

Które powinienem założyć?

 

P.S. Jak w ogóle się czyta "Eyquem"? Nie chcę się zbłażnić w sklepie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam takie pytanie. wlasnie czeka mnei wymiana swiec i slyszalem kiedys ze warto dolozyc te 5 zl i kupic świece Brisk`a. Macie moze jakies doswiadczenia na ten temat ?? Stosuje je ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!