Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

to są świece które są montowane na pierwszym montażu co do Lpg są to jednoelektrodówki ja używam takich samych w swoim scenicu tylko że do twojego silnika K7 m są te http://www.autkoplus.com/category/11190,od...1995-do-09-1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic świece Brisk`a

ja z tą firmą miałem do czynienia tylko przy zakupie świec do Ogara 200 (motorower) i moje morale uległy zwiększeniu myśląc że kupiłem super świece.Nie testowałem tego producenta w żadnym samochodzie. Niestety po 3 dniach użytkowaniu w komarku nie mogłem już go odpalić bo świeca padła. Od tamtej pory postanowiłem że nie kupię nigdy briska. Po awarii włożyłem wtedy Championa i mój komarek śmiga już na tej świecy 3 rok. Brisk moim zdaniem jest za bardzo okrzyknięty.

Popieram kolegów że najlepiej zrobisz jak zamontujesz fabryczne świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dzisiaj całe przedpołudnie spędziłem na poszukiwanie swiec zapłonowych i nie wiem dokładnie czy sprzedawca sprzedał mi dobre

posiadam meganę z grudnia 1998 roku , silnik 1,6 8v

Typ silnika to K7M 702

Najpierw kupiłem po wybraniu oczywiście z katalogu przez sprzedawcę

NGK BKR 5 EK, później jednak zadzwonił i powiedział, że należy wymienić na

NGK BCP 5 E (BCP 5 ES) i teraz mam takie

W drugim sklepie sprzedawca powiedział że należy wziąć

NGK BKR 5 EZ.

Tak więc może Wy jako fachowcy polecicie, które świece należy użyć do tego silnika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl, we wrześniu 1998 była mała zmiana w tym silniku i od tego czasu stosuje się inne świece. Kolega ma z grudnia 1998 więc powinien kupić te co ja mu napisałem. Gdyby auto byłoby sprzed września 1998 to NGK BCP5ES byłyby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca tez miał ten problem

Teraz mam założone

BERU ULTRA 0,7 14FR-7DU R6 202

Może kupię takie same, lecz w katalogu Beru znalazłem tylko takie

Ultra Z 193 14 FR-7 DU2

Nie wiem czy to takie same

 

Proszę o pomoc, Może ktoś posiada taki silnik - to niech napisze jakie używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!