Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odłamany kawałek sprężyny przy zawieszeniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No więc wczoraj wjeżdżając do siebie na działkę coś strzeliło w prawym przednim kole no huk był porządny

jakoż iż jestem jeszcze dosyć młodym kierowcą z ojcem podnieśliśmy samochód (lewarkiem ofc :) ) i to co zobaczyłem wyglądało mniej więcej tak że

sprężyna tak 3/4 jest w dobrym położeniu a 1/4 leży na oponie O.o

kawałem odłamałem ale i tak część jeszcze na oponie leży.

Teraz mam takie pytanie jaki jest mniej więcej koszt tego naprawy i czy wymieniać cały amortyzator czy da się jakoś tą sprężynę samą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wystarczy wymienić same sprężyny, tylko teraz musiałbyś ściągnąć Mc persona, rozkręcić go (nie wiem jak ci pękła sprężyna, ale jeżeli jest jeszcze naprężona musisz użyć ściągaczek do rozkręcenia) i ocenić czy coś się stało z amorem (powinno być wszystko oki). Przy ściąganiu drugiej sprężyny koniecznie używaj ściągaczek. Co do kosztów za nową sprężynę zapłacisz do 100zł, tylko sprężyny musisz wymienić obydwie, raz ze względów bezpieczeństwa, dwa auto stałoby krzywo, ewentualnie jeżeli chcesz zrobić po kosztach to kup używkę i wymień pękniętą, ale to już twój wybór.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taką sytuację w Scenicu , z lewej odłamał się jeden zwój.

Za sprężynę zapłąciłęm w zaprzyjaźnionym sklepie 90 zł,

wymiana około godziny roboty pod warunkiem, ze ma sie sciągacze do sprężyn i wie się, jak ich użyć. Po wymianie nie trzeba niczego ustawiać w geometrii zawieszenia.

Wymieniłem jedną na ryzyko, licząc się z ewentualnością wymiany drugiej, ale samochód stoi prosto, prowadzi się dobrze i nie widzę powodów zakupu drugiej strony.

Amortyzator po rozmontowaniu kolummny uznałem za dobry, tłok stawia jeszcze solidny opór.

Uwaga : jeśli nie masz solidnego klucza, jie odkręcisz dwóch śrub mocujących McPhersona do zwrotnicy - w razie braku nie kombinuj, zdaj się na jakis warsztat, za wymianę sprężyny biorą maks. 120 zł.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! ja miałem taką sytuację parę dni temu..wszedłem bokiem w zakręt i słyszę głośne stuknięcie... jak odkręciłem koło okazało się że sprężyna pękła i trze o gumę.. odciąłem ten kawałek i teraz samochód jest z prawej strony niższy.. na jutro mam odbiór sprężyn mi udało się załatwić po 65 zł za sztukę ale to po dużych rabatach.. normalna cena to około 90 zł... ale mam pytanko czy przy wymianie sprężyn muszę wymieniać łożyska przy amorach??

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

co do łożyska nie musisz ale ja bym wymienił bo po co dwa razy rozbierać co do sprężyn to lepiej kupić samemu bo widzisz co kupujesz ja zdałem się na mechanika i do dziś nie wiem co on tam włożył na szczęście kupiłem nowe i zrobiłem to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!