Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w schowku w podłodze po stronie kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

W tygodniu zauważyłem dosyć dużo wody zebranej w schowku w podłodze po stronie kierowcy. Ręcznikami papierowymi zebrałem wodę, ale ze względu na pogodę nie mogę osuszyć do końca:( i nie wiem czy woda zbiera się dalej bo najlepiej by było to sprawdzić po całkowitym wysuszeniu. Taki stan wystąpił teraz po dużych mrozach i opadach śniegu. Wcześniej nic takiego nie było chociaż cały czas jeżdżę z włączoną klimą.Orientuję się że jak pojawia się woda w środku samochodu może to być związane z niedrożnymi kanałami odpływowymi w podszybiu albo woda pojawia się z pracującej klimy. Moje pytanie polega na tym czy w 7 miesięcznym samochodzie mogło dojść już do zapchania kanałów odpływowych, a może to przez śnieg który zmienił się w lód i zapchał odpływy albo w niskich temperaturach doszło do zapchania odpływu klimy (korzystałem z funkcji czysta szyba po włączeni której zawsze włącza się klima aby osuszyć wnętrze).

sam nie wiem co o tym myśleć :evil:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

civic tak podejrzewam bo dzisiaj pojeździłem i sucho (udało mi się wysuszyć suszarką do włosów) a trop ze śniegiem może być ponieważ oryginalny dywanik ma bardzo małe ranty przez które woda może przedostawać się na dywanik :-(

poza tym sam dywanik jest suchutki woda była tylko w schowku czyli w najniższym punkcie

 

[ Dodano: 2010-01-08, 08:20 ]

Trop okazał się właściwy mam sucho :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No u mnie jest podobny problem ale po prawej stronie od pasazera ,do tego szwankuje jakis modul od centralnego zamka i pojawia sie kontrolka air bag

Bylem w serwisie i juz powoli znaja problem ze prawdopodobnie przepuszcza szyba przednia i woda dostaje sie do srodka i jest zawilgocony srodek a czasami woda stoi pod nogami , kostki wilgotne ,modul mokry i robia sie problemy

Juz mi zasugerowali ze szyba jest zle wklejana i bedzie trzeba wyjac szybe i od nowa wstawic ,gdzies na dole szyby dali za malo kleju i nie styka z karoseria , to jest jakas masakra ,z poprzednia megana bylo podobnie

 

Ktos mial podobny problem??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas masakra ,z poprzednia megana bylo podobnie
no to Ci współczuję że tak trafiłeś :-/ z wodą w schowku to definitywnie wina nanoszonego śniegu i za małych rantów dywaników, po zauważeniu sprawy gazety załatwiały problem sprawa się skończyła wraz z zimą 8-) no cóż będzie trzeba się na następną zimę zaopatrzyć w dywaniki z większym rantem :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zauważyłem ostatnio że u mnie też pojawiła się woda w schowku po stronie kierowcy. Od strony pasażera jest sucho. Nigdy wcześniej takiego przypadku nie było. A na pewno podczas wcześniejszych zim. Ostatnio śnieg nie padał, więc trudno wytłumaczyć to że naniosłem śniegu i woda, która jest w schowku właśnie pochodzi od stopionego śniegu. Mrozu też nie ma, nawet w nocy, więc teoria z zamrożeniem odpływów odpada. Dodatkowo jeśli pada to po ruszeniu samochodu z parkingu podczas zakrętów słyszę jak gdzieś w podszybiu przelewa mi się woda. Sprawdziłem okolice podszybia pod maską i tam wdowy nie zauważyłem. Jedynie świecąc latarką woda stała mi pod tą kratką plastikową gdzie jest umieszczony mechanizm wycieraczek. Gdzieś woda się gromadzi, ale nie wiem gdzie i skąd. Może ktoś już taki problem rozwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(korzystałem z funkcji czysta szyba po włączeni której zawsze włącza się klima aby osuszyć wnętrze).

tuaj zapraszam do tematu http://megane.com.pl/topic/44574-wylaczajaca-sie-klima-na-mrozie/page__p__332952__fromsearch__1#entry332952

Jak wyszło z dyskusji i badań oraz testów klima nie włącza się w czasie mrozu nawet jak wciśniesz szybkie odszranianie to klima nie chodzi tak więc i nie wytrąca się woda z parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do podszybia i zarządzałem generalne sprzątanie. Wszystko tam zostało przeczyszczone przepchane i przedmuchane. Teraz woda się już nie zbiera i nie słyszę przelewającej się wody podczas lub po deszczu.

Jednakże został jeszcze jeden problem do rozwiązania, mam cały czas mokra wykładzinę w schowku w podłodze a przez ostanie dni zamarzniętą wodę. Nie ma jak w zimie tego osuszyć. Poczekam za zrobi się cieplej i zabiorę się za wykładzinę. Chcę ją podwinąć, zdemontować co trzeba aby dostać się do schowka do gołej blachy i wysuszyć suszarką. Na ten czas wrzuciłem do schowka saszetkę wciągającą wilgoć.

Dla reszty dołączam pomoc jak rozebrać podszybie w M_III

MeganeIII_ramie_wycieraczki.pdf

MeganeIII_podszybie.pdf

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety u mnie już po raz drugi pojawiła się woda w schowku pod nogami kierowcy. Za pierwszym razem myślałem, że to wina zapchanego odpływu klimatyzacji. Został gruntownie przeczyszczony, przeczyszczone i sprawdzone zostały też odpływy w podszybiu. Przez dwa tygodnie było dobrze i znowu to samo. Jest to bardzo dziwne zjawisko, ponieważ nigdzie nie ma i nie było śladów dostawania się wody z zewnątrz. Zapchany odpływ klimatyzacji również zdecydowanie odpada, ponieważ kapie z niego intensywnie woda i jest przedmuch. Poza tym gdyby był zapchany woda lałaby się pod wykładzinę na lewo i prawo od strony tunelu środkowego. A pod wykładziną jest zupełnie sucho. Wykładzina jest intensywnie wilgotna mniej więcej na środku i nigdzie indziej. Z czasem tej wilgoci robi się bardzo dużo, aż schowek zapełnia się wodą. Nie mogę zupełnie ogarnąć tego zjawiska. W serwisie ograniczają się do czyszczenia odpływu klimatyzacji i podszybia. Ale to nie to. W upał jak działa klima z rurki w podwoziu woda kapie jak oszalała i w schowku jest sucho. Wydaje mi się, że woda zaczyna zbierać się w deszczowe dni jak używam klimatyzacji. <_< Ale jaki to miałoby ze sobą związek. Nie wiem czy to przypadek, ale za pierwszym razem wystąpiło to po dwóch tygodniach od wymiany filtra kabiny. Ponownie to wystąpiło po dwóch dniach jak otworzyłem puszkę filtra kabiny, żeby sprawdzić czy jest suchy. Obok tej puszki jest chyba jakiś silniczek od ustawiania nawiewu (?). Może go niechcący przestawiłem, bo go odkręcałem i przez to ta woda? Już tak gdybam w niemocy:angry: Może coś wam przychodzi do głowy, może ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, szyberdachu nie mam. Wczoraj wysuszyłem wszystko suszarką, nie padało, samochód stał przez noc w garażu. A rano zobaczyłem, że ręczniki papierowe, które zostawiłemw schowku są lekko wilgotne. Więc woda zaczyna na pewno zbierać się w schowku, a jak jest jej dużo to naciąka reszta wykładziny. Wygląda tak jakby woda gdzieś się zbierała, a potem wolno napływała do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, trzeba sprawdzić kanały w podszybiu. W III wygląda to tak:

thumb_hosting_zdjec_1401441978__cwiara1.jpg

 

czerwone kółka to miejsce, którędy nagrzewnica łapie powietrze z podszybia. Jak gdzieś kapie, to moim zdaniem własnie tędy.

zielone kółka to miejsce na pompę hamulcową, serwo, przewody do nagrzewnicy i klimy. Raczej szczelne, chociaż tam zamiast uszczelek są gąbki. Uważam, żę raczej niemożliwe jest, żeby tędy kapało, bo jest to dużo niżej niż podszybie.

zółte kółka to miejsca na odpływ z szyberdachu - u mnie były zapchane, bo na końcu były jakby gumowe zastawki, które otwierają się pod naporem wody. U mnie się nie otwierały, więc je usunąłem i problem znikł.

niebieskie kółko, to miejsce, gdzie idzie wężyk z odpływu klimy.

 

thumb_hosting_zdjec_1401442278__cwiara2.jpg

 

czerwone kółka - tędy łapie powietrze do nagrzewnicy

zielone kółka - jak na zdjęciu powyżej, otwory na hamulec, serwo itp

czarne kółka - odpływy z podszybia - chociaż duże, to jak się trafi kilka śmieci, liści to się zapychają i trzeba udrożnić. Od tego trzeba zacząć.

 

jest jeszcze jedna teoria, która mi przychodzi do głowy.

Miałeś zapchane podszybie, woda się dostawała do środka, na wygłuszenie ściany grodziowej. Podszybie udrożnili, woda teraz spływa prawidłowo, ale wilgoć siedzi jeszcze w wygłuszeniu. To jest gąbka, która ma z 5 cm grubości, więc jak nabierze wody, to zamin wyschnie, to minie sporo czasu. Co więcej, ta gąbka od strony kabiny jest przyczepiona do materiału, który praktycznie nie przepuszcza wilgoci (jak cerata) i dlatego czujesz, że wykładzina jest sucha, a woda spływa od strony blachy do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!