Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewód odprowadzający wilgoć z parownika!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Może ktoś wie gdzie jest przewód odprowadzający wilgoć z parownika w megance ? ( chyba gdzieś w podwoziu ) chciałem do odgrzybiania zastosować wurtha, a chyba właśnie tam trzeba włożyć końcówkę odgrzybiacza :-| poza tym czy jest problem z wymianą filtra przeciwpyłkowego, chodzi o to czy dużo jest z tym zabawy ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw piszą

 

"Rozpylany bezpośrednio na parownik, dzięki długiej sondzie ze specjalna dyszą. "

Bezpośrednio to znaczy bezpośrednio a nie przez rurkę odprowadzającą - drobne sprzeczności ;-)

 

Zazwyczaj tak się robi że wyciąga się wiltr pp i tam się psika bezpośrednio na parownik.

Potem to i tak wyleci tym przewodem odprowadzającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy że mam wyjąć filtr pp i tam rozpylić to na parownik, ale w instrukcji jest wyraźnie że trzeba wsunąć sondę do przewodu ... kurcze nic już nie wiem, a może ktoś to już robił whurtem ??? :roll:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągniesz filtr pp, to za pomocą tej eleganckiej lancy możesz dokonać oprysku parownika od strony dolotu powietrza. Jak znajdziesz rurkę skroplin to po maksymalnym wepchnięciu elastycznej lancy będziesz mógł dokonać oprysku parownika od strony przeciwnej. I to tyle. Cały syf spłynie rurką kroplin (albo nie ) i już. Wkładasz filtr spowrotem, przywracasz stan pierwotny, uruchamiasz wentylator nawiewu w cyklu tylko wewnątrz na 10 minut i gotowe. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak znajdziesz rurkę skroplin to po maksymalnym wepchnięciu elastycznej lancy będziesz mógł dokonać oprysku parownika od strony przeciwnej" - jeśli dobrze to zrozumiałem ( a jest to mało prawdopodobne ;-) ) to jeśli znajdę rurkę skroplin to nie muszę wyciągać filtra pp, tylko gdzie ona jest :-> ??? auto mam od niedawna i nawet nie wiem jak wyciągnąć filtr pp, wiem że jest gdzieś na podszybiu, chyba po lewej stronie ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!