Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośniki, jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, zwracam się z prośbą do forumowiczów o podanie wymiarów głośników seryjnych w Megance (nie mogłem nigdzie znaleźć;/) planuję wygłuszenie i wymianę wszystkich głośników seryjnych na mocniejsze, przy jednoczesnym pozostaniu z seryjnym radiem, wykluczam też tubę i wzmacniacz- musi wyglądać seryjnie:) z chęcią sam bym rozebrał część tapicerki i zerknął co tam jest, ale niestety- warunki atmosferyczne nie sprzyjają na zabawę na dworze, a nie posiadam garażu;/ z góry dzięki!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 13 cm. Niestety trzeba będzie pogłabić otwór tzn. wyciąć osłonę plastikową głośnika ponieważ seryjne są bardzo płytkie. Po tym zabiegu będziesz musiał uszczelnić to miejsce( wycięta osłonę) inzczej z dużym prawdopodobieństwem będzie ci przeciekała woda podczas deszczu czy mycia do kieszeni drzwi. Taki myk ;-). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, tylko zestaw odseparowany, myślałem o czymś w stylu http://allegro.pl/item863538431_hertz_dsk_...lep_krakow.html na przód i do tyłu pojedyncze 13'' no i wszystko zalepić http://allegro.pl/item861140713_apama_mata...a_z_filcem.html . tylko pytanie, czy zwykłe seryjne radio podoła takiemu zestawowi? to nie jest jakiś Mont Everest dla audiofilów, ale jednak nie jest to też zestaw seryjny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Chodzi mi o rozmiar głośników w tylnych drzwiach (dla ścisłości meganeII phI kombi), znalazłem sprzeczne info (10cm i 13cm), samochód stoi pod chmurka wiec także chciałbym uniknąć grzebania w to zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ja u siebie w MEGANCE takze mam HERTZ DSK 130 z przodu, a do tyłu na polke wrzucilem Hertz DCX 690, po uprzednim odpieciu glosnikow oryginalnych. Ku mojemu zaskoczeniu fabryczne radio daje rade napedzic oba zestawy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo urazić, ale co by się nie działo to nie rób tego co kolega andrzej_kol, a mianowicie: "do tyłu na polke wrzucilem Hertz DCX 690". Pewnie zaraz usłyszę, że gra to dobrze ale tak drogą przemyślenia:

"- Montowane w półce ce[ciach]ą się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)

- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)

- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)

- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)

- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.

- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaku89 prosba o wytlumaczenie - dlaczego w wielu samochodach klasy wyzszej niz RENAULT sa montowane glosniki w tylnej polce? W wielu samochodach klay nizszej lub porownywalnej z Renault niestety takze sa montowane fabrycznie glosniki w tylna polke lub boczki od polki.

 

P.S.

Co do polaczenia tylnych glosnikow (elipsy) z subwooferem to sie zgodze, ze bedzie misz masz. Wg. mnie albo jedno (tylne glosniki w polke) lub subwoofer.

 

O ile pamietam dzwiek rozchodzi sie falowo i jest odbijany od twardych elementow - zatem jakim cudem graja w sufit.?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich samochodach? Zreszta klasa samochodu nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku, chodzi o to że gość sie może pochwalić że ma 8 czy więcej głośników a że gra to bo gra o niczym nie świadczy. Co do twardych elementów podsufitka takim chyba nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w wielu samochodach klasy wyzszej niz RENAULT sa montowane glosniki w tylnej polce?
nie wiem czy zauważyłeś ale w wielu przypadkach te systemy mają osobno zamocowany głosnik wysokotonowy skierowany w stronę kabiny.
O ile pamietam dzwiek rozchodzi sie falowo i jest odbijany od twardych elementow - zatem jakim cudem graja w sufit.?

dźwięk rozchodzi się w zalezności od częstotliwości kierunkowo lub promieniowo( przykładem niech bedzie usytuowanie głosników w przednich drzwiach) a jeżeli chodzi odbicie dźwięku to jest to dość skompllikowana sprawa i tym sposobem można bardzo namieszać w tak zwanej scenie dźwiękowej, która potem odbiera słuchacz. Część dźwięków jest pochłaniana, częśc dociera bezpośrednio a częśc po odbiciu-bałagan jednym słowem.

Co do twardych elementów podsufitka takim chyba nie jest.
ale szyba już jest ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!