Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poziom płynu hamulcowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie male pytanko...gdzie pod maska znajduje sie zbiornik z plynem hamulcowym? Przy tych duzych mrozach -10°C przy odpaleniu autka jak stalo przez cala noc musze troche popompowac pedla hamulca zeby uzyskal wpelni funkcjonalnosc...zastanawiam sie czy to normalne i czy to moze byc spowodowane tymi niskimi temp. Oprocz tego chce sprawdzic poziom plynu. Pozdro!! Czekam na wasze sugestie POZDRO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki tak wiec sprawdzilem poziom no i w zbiorniczku jest pelno. Co wiecej zauwazylem ze ten problem wystepuje tylko i wylacznie kiedy auto stoi ze tak powiem w sniegu tzn kiedy sa takie zamieci sniezne hehehe nie wiem czy to ma bezposredni wplyw ale tak jest. Teraz nie dawno bylo kilka dni w ktorych pogoda byla znosna wpradzie bylo zimno ale nie padal snieg i hamulce pracowaly bez zarzutu natomiast 2 dni temu spadl snieg no i problem powrocil. jestem ciekawy jak to skomentujecie. Problem wydaje sie niby blachy bo jak nacisne kilka razy na hamulec po odpaleniu auta to jeg wlasciwosci uzytkowe wracaja do normy tyle ze czasem jak o tym zapominam i jak nie popompuje przed jazda to jak mam sie zatrzymac na krzyzowce to czasem jest wielkie zaskoczenie i niepotrzebne nerwy. Zastanawiam sie czy to czasem nie jest wina klockow hamulcowych bo za kazdym razem jak rano pierwszy raz uzyje hamulcow to wtedy slychac ich prace tak jakby auto stalo niewiadomo jak dlugo tak jakby sie tarcze przecieraly dopiero. Kiedy jedna spogladam na klocki to sa grubosci conajmniej 1cm ale teraz pojawia sie kolejny problem:/z przodu tarce scierane sa na calej powierzchni natomiast z tylu zostaje mniej wiecej 1cm niedotartego rantu od gory tarczy. To raczej nie jest normalne. Prosze o komentarze co do tej mojej wyczerpujacej wypowiedzi. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, kolega bronius, pisal mi o wymianie plynu bo twierdzi ze jest w nim woda ale ta woda jakos musiala sie tam dostac watpie ze producent plynu hamulcowego dolewal by do swoje produktu wody dlatego tez wymiana samego plynu nic nie da skoro przy nastpenej okazji ta woda znowu tam naleci...robota glupiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może płyn hamulcowy stracił swoje właściwości, lub nie masz dobrze odpowietrzonego układu hamulcowego. Wymiana płynu i odpowietrzenie układu, przegląd zacisków hamulcowych, klocków. Jak bym od tego zaczął. Domyślam się, że jeździć musisz, a może się okazać, że nikt nie miał takiego przypadku i tylko się naczekasz na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!