Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum a zarazem fanów Renault.

Pozwoliłem założyć nowy temat ponieważ siedzę już około miesiąca szukam w necie i nic nie znalazłem ????.

Problem polaega na tym , że w moim scenicku podczas jazdy po przekroczeniu 60 a dokładnie 65km/h słychać gwizd, szum,świst powietrza !!!

Opiszę co zrobiłem aby zażegnać problem a wcześniej diagnoza ???

-szum występuje po przekroczeniu w/w szybkości ,rozpędziłem maszyne do 90km/h i wyłączyłem silnik!!!!! auto jechało siłą rozpędu szum (gwizd nie ustępuje), sprawdziłem osłonę silnika pod spodem czy coś nie wystaje oczywiście wszystko OK a szum dalej jest :) zdemontowałem belki bagażnika i nic ,jeździłem bez kołpaków -nic, szum występuje :) niezależnie na których oponach jeżdzę letnie czy zimowe (sprawdzałem specjalnie) szum jest wcześniej na tych samych oponach było ok

- sprawdzałem uszczelki w drzwiach wyglądają Ok gdy prowadzę samochód mam wrażenie , że problem dobiega z prawej strony gdy jestem pasażerem to z lewej - tył przód podobnie pod spodem nic nie odstaje nie wisi mechanicy sami juz nie wiedza co jest przyczyną ????Liczę na pomoci pozdrawiam noworocznie [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmieniana była przednia szyba i została źle założona? Gdzieś czytałem że ktoś miał tez taki problem i okazało się że to wina szyby (tzn. niechlujnego założenia), kolo pojechał na poprawkę i cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Liczę na pomoc
a bagażnik na dachu masz, lub ile i jakie anteny ? Spróbuj odkręcić. Albo niech ktoś prowadzi a ty dociągaj drzwi od wew. po kolei w ten sposób uszczelki wyeliminujesz. Później możesz spróbować otwierać okna tak na 3-5cm po kolei, złamiesz tym pęd powietrza w świszczącym miejscu i przynajmniej umiejscowisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feliks123

Te szybki nie świszczą lecz "klepią" i to tylko te z przednich drzwi. Podkleić należy na silikonie bez octowym dosłownie kropelkę.

U mnie były odgłosy których przyczyną była osłona dolna silnika która normalnie jest przynitowana do zderzaka a u mnie była przykręcona blachowkrętami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!