Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
tech-evolution

Megane I phI Problem z pompą paliwa ??

Recommended Posts

Witam

Padła mi pompa paliwa , wymienilem na fakt uzywke ale z pewnego auta ( kolega zaliczyl dachowanie cupeyją wiec wiedzialem co kupuje byla w porzadku na 100% ) Jezdzilem na niej ok 1 miesiac bez zadnych problemów . Dzisiaj wsiadam chce odpalic na benzynie fakt odpalil ale po chwili padl , dodam ze mam LPG , stwierdzilem ze zatankuje , nic nie pomogło . Gdzie znajdują sie jakies bezpieczniki od pompy w coupe bo jakos nie moge znalesc , szukalem w sam naprawiam ale nie moge odnalesc ich w aucie . Dodam ze na LPG jezdzi bez problemów moc jest , obroty trzymają temp. jest dobra . Jakies podpowiedzi mile widziane :)

Yaro_89    0

a może paliwo zamarło w przewodach

dostalem sie do pompy paliwa stwierdzilem ze brak napiecie czyli bezpiecznik . Próbuje znalesc tak jak piszą w sam naprawiam " bezpieczniki umieszczone w przedziale silnika we wnęce z prawej strony " znalesc tego nie moge ;/ chyba slepy jestem , niech ktos mnie nakieruje bo znalazlem tylko skrzyneczke gdzie sie sciaga dekiel i tam znajdują sie chyba z 4 bezp. po 7,5 i przekaznik ale mysle ze to nie to czego szukam ;/

patrulo    0

ja w mojej megane 1.4e mam skrzyneczke z bezpiecznikami koło akumulatora i tam masz bezpiecznik 30 taki duzy i on odpowiada za pompe pozdro chyba ze ty masz inaczej

patrulo - Dzieki na podpowiedz jako jeden z nielicznych B) Znalazlem i okazalo sie ze bezpiecznik jest dobry zostaje mi sprawdzic miernikiem czy aby napewno jest zasilanie na pompie , jesli jest to znaczy ze pompa B)

patrulo    0

a przekaznik pyka?? sprawdz pompe na krótko czy działa:!:

wlods    0
dostalem sie do pompy paliwa ;/...

Tak jak stwierdził mój poprzednik: sprawdź przekaźnik pompy paliwa. W mojej Meganie (ale to hatchback) przekaźnik pompy znajduje się w skrzynce nad lewym nadkolem w komorze silnika (obok przekaźnika wentylatora chłodnicy). Trzeba posprawdzać napięcia na stykach przekaźnika, ew. zewrzeć dla sprawdzenia styki prądowe w gnieździe. Zwróć uwgę, że napięcie na pompie pojawia się tylko na chwilę po włączeniu zapłonu, potem dopiero po włączeniu rozrusznika i w trakcie pracy silnika. Pompa jest też odłączana przez wyłącznik bezwładnościowy (w komorze silnika).