Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoczynne zerowanie liczników pośrednich


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem, ze po postoju mam wyzerowane liczniki dystansu, spalania itp. Nie ma znaczenia, czy auto stoi w garazu (temp. powyzej zera) czy na parkingu. Domyslam sie, ze chodzi o zasilanie podtrzymujace te wartosci.

 

 

Akumulator nie robi problemow z odpalaniem. Jedynie zauwazylem, ze sa momenty, kiedy swiatla nieznacznie zmieniaja intensywnosc swiecenia. Towarzyszy temu "cykniecie" w desce rozdzileczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie zauwazylem, ze sa momenty, kiedy swiatla nieznacznie zmieniaja intensywnosc swiecenia. Towarzyszy temu "cykniecie" w desce rozdzileczej.
jeżeli to sie dzieje przy zimnym silniku, to prawdopodobnie elektryczne ogrzewanie powietrza do nadmuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le9o,

Nie chcę Cię martwić Kolego, ale może to być "sławny" przypadek wady fabrycznej wyświetlacza w Scenicu II. Jeśli tak, to zerowanie zegara i licznika okresowego jest preludium do dalszych objawów - chwilowego gaśnięcia całego wyświetlacza, aż do jego całkowitej "śmierci".

Pozdrawiam mając nadzieję, że to tylko akumulator....

Przepraszam....nie zauważyłem że chodzi o Megane II a nie Megane Scenic II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie ten sam problem- gdy odpalam silnik liczniki same się zerują. Zdarza się tylko na zimnym silniku. Czy może być inny powód niż akumulator? Ostatnio nie było szczególnie mrozów, a nie zauważam by akumulator był słaby, auto odpala normalnie, tylko ten licznik. Pojawił się także problem z czujnikami hands free -lewa strona auta nie reaguje, ale to chyba inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam problem- gdy odpalam silnik liczniki same się zerują. Zdarza się tylko na zimnym silniku.

No to wyjmij akumulator z auta i go naładuj. Może być że akumulator jest już stary i podczas rozruchu napięcie spada na nim poniżej 10V i to może powodować reset liczników. A rozrusznik kręci jeszcze wtedy normalnie. Jak pojeździsz trochę to alternator naładuje akumulator i już nie masz tego problemu później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem akumulator i dalej zerują sie liczniki i zegarek nie wyswietla sie kontrolka pasów i esp nie tez temperatury a jak odłaczyłem akumulator to radio sie nie zakodowało juz nie wiem co robic chyba pojade do warsztatu

 

Na forum używamy polskich znaków. Poprawiłem błędy ortograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Miałem podobny problem, pomogło poprawienie wiązki kabli przyczepionej do zegarów z tyłu. Nawet nie trzeba nic wykręcać, ściągnąć osłonę plastikową na zatrzaskach, sięgną ręką z tyłu do wtyczki, wypiąć wtyczkę, sprawdzić wtyki i wpiąć z powrotem. U mnie zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniam radio na medianav jak w projekcie kolegi z forum i od wczoraj mam to samo. Dodatkowo radio się resetuje za każdym razem. Raz zrobiłem zwarcie + i - może jakiś bezpiecznik? Pomóżcie. Akumulator roczny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!