Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Sign in to follow this  
WTS

Megane II phI Nie otwiera się szyba

Recommended Posts

WTS    0

Mam takie małe pytanie... Pogoda jaka jest każdy widzi B) Interesuje mnie czy ktoś ma problem z otwieraniem szyb. Przestała mi działać prawa przednia szyba, nie reaguje ani na przycisk z prawej, ani z lewej strony... Jechać do warsztatu czy może to być spowodowane tylko zamarznięciem. Reszta szyb działa bez problemu.

zdunman    1
spowodowane tylko zamarznięciem

tak, przymarzła.

WTS    0

dzieki kolego. Pytam bo nie znam sie na elektryce a pewnie po objawach można się domyśleć co się dzieje... Czekam na ocieplenie B) Chyba że powinienem coś innego zrobić?

EnD    2

Cóż, u mnie się zablokowała i przestała działać - sam nie wiem co było do końca przyczyną, elektryk był nieskory do opowiadania co się stało. Odczuwałem, że szyba się podnosi [czyli do góry działa - światła przygasały, i było słyszeć "kwiczenie" silniczka], ale w dół nie było żadnej reakcji.

msn    0

To ja podziele się swoim doświadczeniem z szybą pasażera.

Przedwczoraj pojechałem do hurtowni po olej. Zamknąłem auto pilotem, poszedłem, wracam za 3 minuty, wsiadam do auta i zonk - prawa szyba opuszczona na maxa w dół (musiała się sama opuścić, bo nie ma możliwości żeby spadła ze względu na system zabezpieczający przed takim czymś). Najgorsze było to ze nie reagowała na przyciski w kabinie ani na domykanie z pilota. Rozebrałem boczek, wyjąłem silnik, podłączyłem do akumulatora i nie działa. Zaniosłem do domu, rozkręciłem silnik na części pierwsze, przesmarowałem ośkę, podłączam do baterii i działa... Włożyłem do auta, przesmarowałem przy okazji prowadnice szyby, poskręcałem i wszystko śmiga. Najdziwniejsze jest to, jak podczas zamykania auta mogła się ona sama opuścić i zablokować... Czasem nie ogarniam tego auta :-?

WTS    0

Brzmi ciekawie... Może w takim razie napisz jak ten boczek rozkręcić bo nie chce nic połamać a mam do tego dar :) spróbuje przesmarować, wyczyścić i może zaskoczy :) Jak byś napisał jeszcze jakie klucze sie przydadzą bo będę musiał odjechać kawałek pewnie pod jakiś daszek bo na zewnątrz tego nie zrobie...