Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

demontoważ poduszki z kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie ma różnicy w wersji z tempomatem czy bez.

 

-przekręcasz kierownicę o 180 stopni aby dół poduszki znalazł się na górze,

-odłączasz akumulator,

-w otwór obudowy kierownicy, który masz za poduszką wkładasz jakiś metalowy pręt,

ja używałem długiego nimbusa,

-naciskając na pręt zwalniasz znajdujący w środku zaczep i delikatnie przesuwasz poduchę

do dołu,

-pozostaje jeszcze odłączyć dwie złączki, które są na wewnętrznej stronie poduchy,

podważasz taki /chyba/ żółty zatrzask /najlepiej małym śrubokrętem/ i zacisk puszcza.

 

Myślę, że w miarę jasno to opisałem, nie zapomnij o odłączeniu akumulatora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja odświeżę temat bo mam pytanie. Wiem jak zdjąć poduchę z kierownicy, ale mam pytanie czy jest jakiś knif na zdjęcie kierownicy, chcę przełożyć poduchę do skórzanej. Jest z tym jakiś większy problem?? I czy są wersje kółek oprócz różnicy z tempomatem i bez, nie chciałbym żeby się wpakować np że będą inne wiązki lub zatrzaski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klata nie do końca rozumiem o jaki knif chodzi. Ogólnie nie ma żadnego problemu z przełożeniem kiery. Wszystkie są jednakowe, ewentualnie mają przyciski do tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babus Dzięki i o to mi chodziło czy nie ma jakiegoś śmiesznego zabezpieczenia, czujnika czy jeszcze czegoś innego... nie często majsterkuje i wolę zapytać co mnie czeka :) nie grzebałem jeszcze przy poduchach i w elektryce..

czyli wszystkie kółka są jednakowe tylko tempomatem się różnią?? mogę kupować spokojnie i zaczepy wiązek będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko będzie pasować. Jeśli masz tempomat, a kupisz kierę bez przycisków, to przekładasz swoje. Jedyny problem jaki napotkałem, to śruba torx, którą kierownica jest przykręcona. Dość duży rozmiar, nie pamiętam teraz jaki, ale musiałem kupić specjalnie na tą okazję kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!