Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyby elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy chcąc poprawić lusterko po stronie pasażera opuściłem szybę przyciskiem. Szyba zjeżdżała w dól w miarę naciskania przycisku. Niestety nie mogę podnieść szyby. Co mogło się stać???? Szyba kierowcy działa bez problemu. Góra - dół. Czy coś uległo awarii czy też jest to spowodowane mrozem??? Jeżeli to mróz to dlaczego mogłem opuścić szybę ale ni mogę jej podnieść do góry????. Co mogło paść?? Czekam na pomysły. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monar_opole, plastiki prowadzące linkę jak i ten prowadzący szybę są narażone na inne naprężenia przy opuszczaniu jak i podnoszeniu szyby - widac to gdy obserwuje się pracujący mechanizm przy zdjętym boczku drzwi. I teraz - możliwości jest wiele: pękł któryś plastik przy próbie podnoszenia, zatarł się silnik, szyba zablokowała prowadnice boczne i przekaźnik odcina zasilanie, żeby nie spalić silnika. A może bezpiecznik, albo kostka w drzwiach? Słychać przekaźnik jak naciskasz przycisk? przygasa wtedy lekko światło w aucie? Jeśli tak, zpróbuj lekko pchnąć szybę w górę w czasie gdy trzymasz przycisk na podnoszeniu. Poszukaj po forum - jest sporo o szybach elektrycznych w meg, no i daj wiecej info.

 

Ciesz się, że szyba cała nie spadła (no cyba, że opuściłeś ja na sam dół i tak została) i jak nie bezpieczniki/kostka/blokada na prowadnicach to i tak boczek drzwi musisz zdjąć żeby zobaczyc co tam, bo z odsuniętą chyba nie idzie jeździć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sprawa wyjaśniła się.

Bezpieczniki były ok. Już miałem pojechać do sklepu po zestaw torx'ów by rozkręcać boczki, gdy wpadłem na pomysł sprawdzenia wiązki kabli pomiędzy słupkiem a drzwiami. ( niby cos się mogło przetrzeć - tak sobie pomyślałem). Niby szybę można było wczoraj opuścić ale nie można było jej podnieść. Pewnie uszkodzony kabel odpowiedzialny za podnoszenie szyby. Jak się okazało kable w tej gumowej osłonie były okay ale przestały działać również szyby po stronie kierowcy ( a 15 minut wcześniej działały). Zabrałem się za kabel od strony kierowcy. BYŁ ŹLE PRZYMOCOWANY!!!!. Kilka tygodni temu żona miała stłuczkę i do wymiany poszły drzwi. Po kilku dniach przestał działać centralny w drzwiach kierowcy oraz lewy głośnik. Było zimno więc drzwi odpuściłem sobie. Dzisiaj wyciągnąłem konektor i ponownie go mocno wcisnąłem i CUD !!!! Obie szyby działają!!! Działa centralny w drzwiach kierowcy oraz lewy głośnik !!!.

Konkluzja. Czegoś dzisiaj się nauczyłem:

1) NIE KUPUJ WIĘCEJ SAMOCHODÓW NA "F" : Fiatów ( mam jeszcze cieniasa), Fordów i Francuzów ---- Oczywiście to żart bo osobiście Scenic mnie jeszcze nie zawiódł

2) W lewych drzwiach musi być jakaś forma centralki - przekaźnik, który steruje prawymi drzwiami

Pozdrawiam

Marek

Temat uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu żona miała stłuczkę i do wymiany poszły drzwi.
Często właśnie tak się zdarza że daleko szukamy przyczyny a ona jest właśnie tak blisko, czasem po naprawach (szczególnie blacharskich) mechanicy knocą robotę.
W lewych drzwiach musi być jakaś forma centralki
Jeszcze prostsza sprawa, w aucie jest obwód zamknięty, wystarczy wyciągnąć przycisk od opuszczania szyby pasażera z drzwi kierowcy i już nie opuścimy szyby w drzwiach pasażera z jego strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

W lipcu kupiłem Scenica, lecz właściciel uprzedził mnie, że prawa przednia szyba jest odłączona, ponieważ działała tylko podczas opuszczania. Ale jednak chce aby samochód był w 100% sprawny. Dlatego też zwracam się z pytaniem, czy ktoś wie gdzie on mógł to odłączyć? Sprawdzałem i rozbierałem całe drzwi lecz tam do silniczka w ogóle nie dochodzi napięcie. Wydaje mi się że jest to gdzieś za bezpiecznikami bo jakby przekaźnika wcale nie słychać podczas próby uruchamiania tej szyby. Proszę o pomoc gdzie tego szukać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawej przedniej szyby nie ma przekaźnika, wszystko leci przelotowo przez przełączniki (w drzwiach kierowcy i pasażera).

Jeśli gość nic nie poucinał itp. to odłączyć mógł najszybciej przy którymś przełączniku (sprawdź czy kostki są wetknięte w przełączniki) lub przy silniku, ale silnik jak widzę sprawdzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki są dobrze wetknięte z strony pasażera jak i kierowcy ale napięcie do silnika nie dochodzi. Nie wiem czy nie będę musiał dać do jakiegoś elektronika bo sam nie wiem jak tak dojść. Bo w końcu za tymi bezpiecznikami jest sporo kabli, niektóre zaizolowane. To może któryś z tych. Bo wszystkie kable idące do drzwi są raczej pochowane.

 

[ Dodano: 2011-02-21, 19:58 ]

A czy pomiędzy drzwiami prawymi a lewymi jest jakaś kostka, która łączy oba przełączniki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki są na drzwiach i pod plastikami przednich słupków.

że prawa przednia szyba jest odłączona, ponieważ działała tylko podczas opuszczania
.

To co piszesz wskazywałoby na uszkodzenie przełączników, do nich dochodzi +12V który odpowiednio jest przez nie kierowany. Możliwe, że gdzieś nie ma styku, przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!