Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece żarowe


Keny150

Rekomendowane odpowiedzi

Czy świece żarowe od Scenica 1.9 DCI z 2001r. będą pasowały do Scenica 1.9 DTI z 1998r.? Jak sprawdzić świeca żarowe? Czy wystarczy odkręcic listwę napięciową i sprawdzić omomierzem czy ma "przejście"?! Czy ta metoda jest wiarygodna co do stanu świec?! Czy lepiej wykręcić i sprawdzić na aku czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nas sprawdzałem tak świece, że wziąłem miernik ustawiłem tak, że jak jest przejscie to piszczy... Zdjąłem końcówke z kablem ze świecy, jednym przewodem miernika dotykasz bloku silnika, a drugim czubka świecy, jeżeli jest "przejście" tzn. że są dobre... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ,że to nie świece :-( , mam problem z odpaleniem tzn. raz pali super a innym razem kiszka, jak kręcę to czuć olej napędowy, myślałem , że świece nie grzeją ...

 

[ Dodano: 2010-01-17, 09:22 ]

miałem sposób taki, że podgrzewałem bez uruchamiania z 3 razy i palił, tylko objawy były dziwne ponieważ lepiej palił w -15 niż w -5 ???? Jak odpali (pierwsze odpalenie) to czuć ON i poleci taki dym koloru szarego, ale tak poza tym to silniczek chodziładnie, nie dymi , nie bierze oleju itd. hm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja świece żarowe sprawdzałem bez wykręcania kabelkiem z diodą, miernik też jest oki. Ja mam silnik 1.9dti z 02r i świece są inne od niektórych starszych silników. Jedne mają mocowanie kabla zasilającego na nakrętkę a te inne na taką zatrzaskową fajke.

Ja u siebie jak miałem problem z rozruchem tej zimy to padły 2 świece po wymianie odpalał za 4 razem ale już w następny dzień za 10, było czuć rope w czasie jazdy i na postoju. Po ściągnięciu tego ładnego plastiku ze silnika znalazłem wyciek, czyli w moim wypadku listwa przelewowa była do wymiany, poprostu sie zapowietrzał, po zmianie wszystko przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zwrócic uwage na napięcie zasilające świec może być 12V i 11V .11-voltowe mają oznaczenie napięcia na korpusie mozna sprawdzić po wykręceniu.sprawdzić można zwykłą żarówką tj.plus akumulatora-żarówka-świeca.jak świeci czyli pobiera prąd jest dobra,jak nie świeci do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy świeca pobiera prąd można miernikiem - ustawiasz tak, żeby był wyświetlony pobór prądu, jedną końcówke do + aku a drugą do końca świeczki i jeżeli będzie pobór prądu to znaczy że działa... Tylko trzeba uważać co by tą fajką, nakrętką nie dotknąć bloku silnika (na bloku silnika jest minus, więc w przypadku włączenia zapłonu będzie zwarcie...). ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sprawdzałem świece u siebie metodą akumulator-żarówka-świeca i zauważyłem że sprawdzając świecę która znajduje się najdalej od rozrządu żarówka świeci znacznie słabiej niż w przypadku sprawdzania pozostałych świec. Czy to świadczy o jej uszkodzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece żarowe sprawdza się omomierzem, inne metody są nieskuteczne .

Z autopsji w moim poprzednim samochodzie świec powinny mieć 0,5 oma a jedna miał 1,1ohma i właśnie na ten gar przy odpalaniu nierówno pracował

Świeca po wykręceniu nagrzewała się ale prawdopodobnie nie dogrzewała

po przekształceniu wzoru z prawa oma i na moc wychodzi że moc jej była ponad 2 razy mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!