Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Byłem ostatnio w Bieszczadch. Stuposiany - Muczne: ostrzegam, bez bdb zawieszenia nie wybierajcie się tam!. Asfalt i dziura na dziurze. Wyhukałem w taka jedną i przy hamowaniu zaczyna drżeć mi kierownica. Właśnie zabieram sie do przegladnięcia przekładni i hamulców. O wynikach napiszę. A może mi coś podpowiecie. Co kilka głów to nie jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenia kierownicy już nie ma! - ( chociaz nie jestem tego w 100% pewny). Co było przyczyną? Minimalny luz na drążku lewym przekładni. Wymieniłem. teraz jest jakbym miał nowe autko. Super sie prowadzi. Nic nie drga. Oczywiście po tej wymianie drążka pomimo, że zaznaczyliśmy wszystko aby zamontować tak samo - trzeba było przeprowadzić regulację zbieżności, gdyz auto sie bardzo rozjechało. Drżenie kierownicy przy hamowaniu w moim przypadku nie miało nic wspólnego z układem hamulcowym - tak podejrzewałem zresztą, gdyż kilka tygodni temu przeglądałem ten układ. I po raz kolejny okazało sie , że przyczyna drgań kierownicy przy hamowaniu nie leżała w układzie hamulcowym!! tak jakby mogło się wydawać. W załaczeniu część, która została wymieniona ( zakreślona) i drgania ustąpiły. Dla osób mniej doswiadczonych informacja: ta wymiana jest dosyć trudna i pracochłonna

Tak na marginiesie, to być może przyczyną było brak jednego ząbka na podkładce łaczącej lewy drążek ( ten co wymieniłem ) z przekłanią < drażek jest w komplecie z podkładką - koszt: 45 zł > Pozdrawiam

 

 

Jednak miałem rację do dnia dzisiejszego 24.06.07 drgania nie wystąpiły.

post-1915-1181770224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam mam mały problem nie jest on może niebezpieczny lecz na pewno jest uciążliwy a mianowicie . po odpaleniu samochodu zaczyna drgać mi kierownica i trzęsie się cały kokpit , obroty na biegu jałowym to ok 750rpm wystarczy że musnę noga pedał gazu powiedzmy na 1000rpm i następuje cisza tak jak powinno być, obroty nie faluja wiec krokowiec odpada, poduszki pod silnikiem sprawdzone na warsztacie niby wszystkie są ok . prosze o pomoc i jakies rady co to może być bo nie mam juz pojęcia :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pod skrzynią biegów, lub silnikowa, nie wiam jak sprawdzali na warsztacie ale czasami mimo iż wizualnie jest wszystko ok to jednak jest ona uszkodzona w środku tzn. na zawnątrz guma wygląda dobrze lecz w środku może już być skruszona lub popękana, najlepiej na włączonym silniku sprawdzić czy któraś nie drga nadmiernie, inne możliwe powody to uszkodzenie cewki wtrysku, zle ustawienie wtrysku, lecz w tym momęcie powinno być słychać że cały silnik klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwwieprzu, Wizualnie na oko to taki jeden zszedł w szpitalu. Bez brechy i porządnego sprawdzenia to sobie może wizualizować <ok> Wiadomo, że guma się starzeje, tym bardziej że pracuje w niesprzyjających warunkach, więc jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak o drżeniu kierownicy mowa to się podczepię :-)

u mnie drżenie kierownicy jest wyczuwalne powyżej 100 km/h, stawiam na układ kierowniczy...tylko co najpewniej? mam też wrażenie że mi przy dużych prędkościach wyje w lewym kole...

słyszałam też że złe wyważenie kół może być przyczyną drgań kierownicy?

przy wolnej jeździe drgań nie czuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!