Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może przedstawię swoją sytuację sprzed tygodnia, dwóch.

Podczas jazdy autostrada powyżej 120 km/h (to nie była sztywna granica) zaczynały się drgania kierownicy, które były uzależnione od obrotów.

Tzn mogłem dodać gazu i szarpanie albo całkiem znikało albo redukowało się. Sprawdzałem końcówki drążków, sworznie, oraz gumy wahaczy (wszystko jest ok), podejrzenie spadło na poduszki silnika (nie do końca jestem pewien czy drgania silnika, mogą przenieść się na ukł. kierowniczy ale na postoju mi budą trzęsie, więc poważnie brałem to pod uwagę)

Auto posiadam od niedawna, i dodatkowo zauważyłem, że drgania pojawiają się również przy hamowaniu (po rozgrzaniu tarcz), mój wniosek tarcze pokrzywiłem.

Pora na zmianę kółek to przy okazji rozebrałem zaciski. Owszem jedną tarczę delikatnie pokrzywiłem, ale również oba zaciski były zapieczone (na prowadnicach były całkiem zapieczone). Po rozruszaniu, nasmarowaniu tych prowadnic zdziwiłem się ale owe szarpanie ustało. Mogę płynnie się rozpędzać bez drgania kierownicy (pozostało drganie przy hamowaniu, ze względu na tarcze)

Powód wydał mi się mało prawdopodobny, może jednak to były koła niewyważone, więc pewności nie mam (zobaczę na zimę) ale w każdym bądź razie u mnie pomogło. Jeżeli to nie może by przyczyną, proszę mnie poprawić ale stwierdziłem,że komuś takie doświadczenie może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!