Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie wyłaczające sie zasilanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem jak w temacie a mianowicie po wyłączeniu juz samochodu i wyjeciu karty z czytnika gdy otwieram drzwi nie dzieje sie nic tzn nie gasną światła i ogólnie jest właczone zasilanie :mrgreen: , albo gdy otworze samochod i wsiąde posiedzę kilka sekund to zamykaja sie dzrzwi załącza alarm :) Czy ktoś miał już coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że spytam - od kiedy masz to autko? - Jakie zasilanie, jakie światła nie gasną, i co jeszcze nie gaśnie. Silnik zgasł - to już sukces ;-) A jak zamkniesz auto centralnym to gaśnie wszystko :mrgreen: Renówki tak mają, że jak oworzysz autko i wyjmiesz kartę to działa podświetlenie wnętrza cobyś spokojnie wysiadł i zabrał co trzeba. Jak zamkniesz centrlnym to wszystko powinnmo zgasnąć. Podbnie jest jak otwierasz, wtedy też podświetlenie wnętrza się zaświeca - to normalne :) Chyba, że u ciebie są czujniki zmierzchowe i tylko w ciemnościach się włączało a teraz cały czas :)

Gdy otworzysz auto i nie wsadzisz karty do czytnika to tak jakbyś nie przekręcił kluczyka i wtedy po zamknięciu drzwi, załączają się "czujniki" i po jakimś czasie, uzbraja się autko - czyli zamyjaką się zamki i włącza alarm - renówki tak zazwyczaj mają ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Autko mam od nowego czyli 03r a chodzi o swiatła zew i chodzi nadmuch i radio a wczesniej czegos takiego nie było. Silnik gasnie jest w normie. Co do otwarcia to autko zachowuje sie taj jak by w ogole drzwi nie były otwarte od momentu wyłaczenia alarmu a no i na komputerze nic sie nie wyswietla zeby włozyc karte do czytnika.

A i jeszcze w MII jest tak ze jak wyłączy się alarm i nie otworzy się drzwi to fakt alarm sam się uzbraja po ok 1 min a jak otworzy się drzwi to juz nie, a u mnie tego nie ma. Mam wrazenie ze to cos ma związek z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo z alarmem. ja alarmu nie mam i tak:

jak otworze z pilota albo wsadze reke w klamke, auto sie odblokuje, jak nie otworze drzwi to sie zamknie. jak zgasze silnik i otworze swoje drzwi to sie gasza swiatla, nadmuch, radio. jak samochod stoi ze zgaszonym silnikiem, to po 20min gasnie radio i oswietlenie wnetrza (i tak co 20min, gdy ponownie zalacze) tak samo jak wcisne Start/Stop tak zeby tylko elektryke wlaczyl (na biegu) i odpali dmuchawe to po 20min tez gasnie wszystko. radio tylko daje znac jakies 5 sek. wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie po 20 min. bo auto ma zebezpieczenie coby akumulatora nie "wyssać" jak się zapomni cosik zgasić - uważam, że dobrze :!: .

Co do twojej usterki, jak sprawdziłeś bezpieczniki to chyba nie obejdzie się bez wizyty u jakiegoś znawcy w temacie. Ja bym podjechał do ASO aby mi powiedzieli co to może być (ja bym rozmawiał z serwisantem) i jak może powiedzą to bym zapytał o cenę. A potem w zależności co usłyszę to bym sam robił ;-)

Warto podpytać może to pierdoła, a oni chętnie mogą podsunąć kilka tematów co to może być, a nuż trafią ;-) Możesz zacząć słowami : właśnie jadę w trasę i mam taki drobny problem co to może być..... a można z tym jechać czy to coś poważnego itd :mrgreen: Oni lubią takie bajki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenie jest jakby nie działał czujnik otwarcia drzwi kierowcy. Czy jak otworzysz drzwi zapala się kontrolka otwartych?

 

mam dokladnie to samo, tzn. nie reaguje na otwarcie drzwi kierowcy

 

w ASO powiedzieli mi ze jest to wina czujnika otwarcia dzrwi, ktorym jest switch wbudowany w zamek, w aso wymieniaja cale zamki za 800zł :mrgreen:

podobno mozna zrobic to samemu ale trzeba rozebrac zamek, jakos nie mam czasu i nie chce mi sie w tym grzebac... ale moze tobie sie uda:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!