Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renowacja starych samochodów


Human Resources

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

odbudowa auta praktycznie od zera

 

jak dla mnie niesamowite;

 

 

tak wygląda;

http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=3.610.JPG

 

tak wyglądała;

http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=2.948.JPG

 

pełny opis projektu

zachęcam do obejrzenia;311 zdjęc

 

http://www.mat.fi/project1984toyotacelicaturbo.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak prosicie :-P :-D

 

Lejdiz ent dżentelmen o to jedyna w kraju Corolla KE50 (jeśli są inne ke50 chętnie nawiążę kontakt).

Wiem o 2 sztukach TE51 – z czego jedna na otom oto.pl – ale to są inne modele, to dla tych którzy zaczną zarzucać mi nieprawdę.

 

Data urodzenia 1978r, w odległej Japonii, silnik 3K – 1166cm- 55KM, klasyczna konstrukcja: rama, RWD, niepowtarzalne nadwozie, nisko, głośno, pure oldschool :) i to mnie urzekło. Nigdy wcześniej nie miałem normalnego auta tzn. popularnego oprócz pierwszego 126p lata temu. Wszystko potem to wyjątki na dużą lub większą skalę :)

 

Ale po kolei. Koszmar zaczął się w grudniu 2004 – w cenie pralki kupiłem auto, japońskie, unikalne, z grubsza zadbane i bez wyraźnych wad – oto kilka zaprawek w 3-4 miejscach. Auto sprzedawali spadkobiercy, w dodatku w moim mieście. Szukałem auta za parę złotych aby przejeździć zimę i ewentualnie kawałek wiosny, a potem – potem miał być normalniejszy samochód.

Popełniłem błąd najpierw dokonałem zakupu, a dopiero potem zasiadłem przed monitorem i zacząłem szukać i pytać. Niestety nie wiele się dowiedziałem. Części nie ma, model rzadki, wszędzie szczególnie w Europie. Zresztą wystarczy zobaczyć jak % wygląda reprezentacja tego nadwozia na tle innych KE25, KE30 czy KE35.

Auto do tej pory częściej stoi niż jeździ albowiem pochłonęło już kilkanaście tysięcy i nadal jest niedopieszczone tak jak należy :cool:

Co zostało zrobione – praktycznie totalna odbudowa:

- Blacharka

- Lakierowanie (kolor dobrany według tabliczki znamionowej)

- Kapitalka silnika (zrobiona po kupnie 2 silników i skrzyni biegów)

- Nowe Amory KYB

- Większe oponki BF Goodrich na felgach od wersji 1,6 :P

- Masa mechanicznej roboty i takie tam inne.

- Nowy układ wydechowy

 

Przywłaszczyłem sobie tytuł najstarszej Corolli w kraju w takim stanie i w rękach prywatnych :hyhy: ; nie mam zaplecza, co tygodniowych kurierów z całego świata i kupy kasy :zalamany: niestety. Jestem humanistą i dopier dzięki temu kawałowi złomu dopiero nauczyłem się co nieco i mogę pomóc innym całkiem obcym osobom, które nagle po coś do mnie piszą. Po 2 latach dłubania to cieszy.

Jeśli ktoś chciałby fotki to kilka jest:

Stan aktualny

Cała droga "od zera do bohatera"

Mój katalog mojego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie jeden dealer Toyoty ma czerwoną Corollę z końca lat 60. z pierwszej serii (była kiedyś w Automobliście prezentowana) i tamta też jest igiełka, co nie umniejsza wyjątkowości twojemu autku, duże brawa za trud włożony w jej ratowanie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5gra - auto piękne, podziwiam wytrwałość!

 

Ps: przypomina mi mojego wymarzonego, kiedyś Forda Capri Mk3.. Ciut, ciut. :)

Dasz się kiedyś tym cudem przejechać? :-D A chociaż wsiąść? do tego 'cacka' 8-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5gra-respect za wytrwałośc

 

a co do toyot to u mnie w rodzinie były 3;1 corolla i 2 cariny;chyba najlepsze auta pod względem jakości jakie sie u mnie przewinęły...

 

a z samch toyot to mnie zachyca ae 86 gt levin i trunero czyli japoński drift w wydaniu klasyk :-D

 

na zdjęciach warszawski levin (stoi czasem na sadach) jako demo car + bardzo sympatyczna hostessa Asia (wykonane kwiecień 2007 Warszawa Bemowo)

 

(rozumiem że ten wskażnik ilości sciągnięc zdjęc levina to dlatego że nagle wszyscy zainteresowali sie tym autem ;-) :) :-P )

 

 

uwielbiam oglądac kreskówkę initial d style z levinem w roli głównej (jeśli ktoś wie o co chodzi :) )

ale chyba najlepsza jest czwarta częśc

strasznie zajawkowa sprawa,jeśli ktoś nie widział to polceam.mozna sie wciągnąc... :P

post-476-1180703822_thumb.jpg

post-1-1180703822_thumb.jpg

post-1-1180703823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!