Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ksenon problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Otóż mam meganke 2006 rok 1.5 dci z tego względu, że są tam reflektory z soczewką i gładkie szklo postanowiłem założyć sobie kesenony o barwie 4300.

Problem jest w tym, że nie święcą teraz jak na początku.

1/Jaka jest żywotność tego żarnika?

Prawda jest taka, że od maja 2009 do tej pory zrobiłem 80 tys km czy może żarniki zaczynają się wypalać?

Ale udałem się do faceta co sprzedał mi pierwsze kesenony i kupiłem same żarniki, zmieniłem je i okazało się ze jest trochę lepiej ale lewa lampa bardziej żółto.

No to dzwonie do faceta i mówi, to raczej przetwornice.

Wymieniłem przetwornice i w sumie jest lepiej niż było ale nie jestem przekonany, że to jest tak jak na początku było na pierwszym zestawie hid luxpro, że ta barwa jest słabsza.

2/Czy możliwe, zę coś może dziać się z instalacją?

3/Czy tez macie tak bo ja już sam nie wiem czy tak miałem, żę jak włączę ksenony to rozgrzewają sie i świeca. Wiadomo jak się rozgrzeja i się je wyłączy i zaraz włączy to od razu się zaświecą a u mnie lekko jeszcze przygasną.

4/Nie wiem czy to jakieś ma znaczenie ale facet mi dał przetwornice od H1 barwa 4300 35W/24V a ja mam h7.?

W sumie dziś zauważyłem, że nie świeci jeden ksenon idę rozebrać możne to bezpiecznik

Poradźcie coś

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś założyć zwykłe żarówki H7?? Jak nie to załóż je i zobacz czy świecą normalnie, i najlepiej przy nich już zostań. Bo założyłeś te badziewiaste chińskie xenony i one mogły Ci coś popalić w instalacji elektrycznej samochodu, bo znając ich jakość wykonania to wszystkiego można się spodziewać. Dlatego jak założysz normalne żarówki i będą świeciły normalnie, to będziesz wiedział, że z instalacja jest OK a wina leży w tym chińskim xenonie, a jeżeli nie, to masz problem, żeby znaleźć usterkę w instalacji trzeba się naszukać i wydać pewnie trochę kasy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘCIE

Dzieki kolego za pomoc

Ale wlasnie te zesaw ksenonowy jest z niemiec nie jakis chinski made in niemcy koles on sprzedaje te zestawy i na poczatku mial problemy z tym chinskim a z tym nie mial hm sam juz nie wiem co robic B)

 

Polecam lekturę regulaminu forum odnośnie zasad cytowania i pisania postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec czy z Chin, to ma małe znaczenie, bo ingerujesz w instalacje czymś, co nie jest przystosowane do tej Twojej instalacji konkretnie, tylko jest uniwersalne, a jak ogólnie wiadomo co jest do wszystkiego to jest do niczego B) Ja kiedyś oglądałem program o montowaniu właśnie takich ksenonów samemu i powiedzieli że każdy robi to na swoją odpowiedzialność, bo nikt nie daje gwarancji, że samochód nagle się nie zapali, może to i przesada, ale według mnie coś w tym może być. Ja na Twoim miejscu bym jednak spróbował założyć te zwykłe żarówki H7 i zobaczył co się stanie, czy będą normalnie świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście, że z instalacją wszystko B) A z tymi ksenonami to uważaj, bo możesz mieć duże kłopoty jak będziesz miał stłuczkę lub wypadek, bo ubezpieczyciel Ci nie wypłaci odszkodowania, bo nie mają one homologacji jeżeli są używane z niehomologowanymi do ksenonów lampami. Poczytaj sobie w internecie na ten temat, bo tu nie będę tego opisywał, bo nie o tym jest ten temat B) Ważne, że udało Ci się rozwiązać problem B) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam serdecznie

 

Piszę w sprawie lamp ksenonowych w mojej megane II. Jedna z lamp zaczęła świecić na różowo, czy oznacza to że się wypala?

Nie wiem jaki model trzeba kupić żeby dobrze dopasować. Czy ktoś z Was może mi napisać jaki rodzaj-symbol mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki model trzeba kupić żeby dobrze dopasować. Czy ktoś z Was może mi napisać jaki rodzaj-symbol mam kupić?

Jak lampy masz oryginalne to jest w instytucji.

 

Jedna z lamp zaczęła świecić na różowo, czy oznacza to że się wypala?

Tak i trzeba wymienić oba żarniki.

Edytowane przez gRRuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony fabrycznie montowane, sprawdzę w instrukcji jak radzicie i wymienię oba żarniki tylko za pewne to nie będzie sprawa do załatwienia w kilka minut i będę musiała zostawić auto w warsztacie. Na dziś uzyskałam informację że są różne modele żarników więc najpierw trzeba sprawdzić u elektryka co mam kupić, może coś mi polecicie?

Dziękuję za odpowiedzi na moje zapytanie:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!