Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana łożyska tylniego.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Czeka mnie również wymiana tylnego łożyska. Chcę zapytać czy podczas tej operacji wymienia się tylko łożysko czy od razu pierścień osadczy i nakrętkę? Dlaczego pytam? Ponieważ w sprzedaży są same łożyska bądź komplety (łożysko,pierścień, nakrętka). Czy uda się zrobić to w garażu bez prasy i pierścieni? Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda się zrobić to w garażu bez prasy i pierścieni?

Raczej wątpię. Jak chcesz wyciągnąć łożysko, a potem je włożyć? Jak już uda Ci się je wyciągnąć to co wbijesz je młotkiem ? Ile to wytrzyma?

 

Co do pierwszej części pytania - zalecenia serwisowe są takie, żeby te elementy były nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem starą nakrętkę i seger. Co do wymiany można wymienić samemu. Trzeba tylko sobie zrobić ściągacz. Ja zrobiłem ze śruby na klucz 30, nakrętki i grubych podkładek. Trochę siłowania z tym było, ale zajęło mi to jakieś półtora godziny. Będziesz jeszcze potrzebował porządnego klucza nasadkowego 32 i pewnie sporej przedłużki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i wymieniłem. Bęben zdjąłem sam, pierścień wyciągnąłem, a łożysko rozpadło się na dwie części. Sam nie próbowałem wyciskać resztek łożyska. W zakładzie wymienili mi za 30 zł. Wymieniłem na SNR FC40570 i mam nadzieję, że wytrzyma conajmniej tyle co te po drugiej stronie, też SNR wymieniane 60 tyś. km temu.

 

[ Dodano: 2010-10-28, 21:38 ]

Przy okazji czyszcenia hamulca po drugiej stronie po założeniu bębna (bez nakręcania nakrętki) zauważyłem, że bęben "chybocze się". Czy on wogóle powinien się poruszać na boki? Wydaje mi się, że gdy wymieniałem łożysko z drugiej strony tego luzu nie było. Zrobiłem zdjęcie bębna od wewnątrz i zaznaczyłem, które części łożyska poruszają się względem siebie. Proszę niech Ktoś wyprowadzi mnie z błędu, albo potwierdzi moje przypuszczenia o padniętym łożysku. Z góry dzięki.

 

[ Dodano: 2010-11-02, 19:43 ]

No szkoda, że nikt nie wyprowadził mnie z błędu. :evil: Po założeniu nowego łożyska też jest ten ruch. Dopiero po dokręceniu nakrętki piasty nie ma żadnych luzów. Niepotrzebny koszt. Ale jest też dobra strona. W WKŁ jest wskazanie, aby wymieniać parami. Szkoda jednak, że nikt nie pomógł mi. Chcąc nie łamać regulaminu nie zakładałem nowego tematu, podpiąłem się tutaj. Pewnie gdybym założył nowy uzyskałbym odpowiedź natychmiast, ale też pewnie zaraz byłyby uwagi: użyj opcji SZUKAJ :) . Pozdrawiam

post-21372-1287855045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No właśnie ja też mam problem z łożyskami:

Auto kupiłem w sierpniu 2010 od jakiejś laski która je zaniedbała strasznie. Od samego początku był hałas łożyska, dałem do naprawy, założyli mi niby nowe, jakoś w grudniu zaczęło hałasować drugie, no ok rozumiem że mogły zacząć szwankować ale teraz na koniec stycznia po pół roku znowu nawala jedno z nich, raczej to wymienione wcześniej co nie zmienia faktu że to znów koszt.

I moje pytanie czy w megane coupe (u mnie wersja coach) często zdarzają się zepsute łożyska? tzn czy to jakaś wada modelu? czy może słaba jakość założonych łożysk, lub źle dokręconych przez co szybciej siadają?

Jak już będę musiał wymieniać to najlepiej jaką firmę samych łożysk doradzacie? i czy tylko łożyska czy coś więcej? dam tym razem komuś innemu żeby to założył i nie spartaczył!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje pytanie czy w megane coupe (u mnie wersja coach) często zdarzają się zepsute łożyska? tzn czy to jakaś wada modelu?

Nie.

czy może słaba jakość założonych łożysk

Raczej tak.

jaką firmę samych łożysk doradzacie?

SNR są dobre. Kosztują więcej niż inne, ale jakość jest godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś chociaż trochę techniczny to zajrzyj tu:

http://megane.com.pl/megane-i-phii-wymiana...ymiana+szcz%EAk

dowiesz się jak zdjąć bęben, kupujesz łożysko, jedziesz do majstra z prasą, 10 minut wymiana i składasz w odwrotnej kolejności.

Prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w rodzinie kogos kto by to zrobil (jest mechanikiem) wiec raczej uderze do niego i razem z nim to zrobimy sami, najpierw pojade by sprawdzil czy tylko lozysko mam kupic czy jeszcze cos, wole miec wszystko za jednym zamachem, a za strone dziekuje, na pewno bede z niej korzystal chyba ze ten znajomy bedzie juz to umial to spoko :mrgreen:

 

[ Dodano: 2011-01-26, 17:39 ]

no dobra zacząłem szukać na internecie łożysk, i pytanie: czy od megane coupe w wersji drugiej też będą pasowały do megane I ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś założyłem do swojej meganki łożysko do tyłu.. gość zaproponował FEBI BILLSTEIN

co sądzicie o wyrobach tej firmy? To podwykonawca billsteina?

 

dzięki za odpowiedź

 

 

i tak post scriptem polecam mechanike na paczkowskiej może nie najtaniej ale wszystko pod ręką id oleju wulkanizacji po szyby i sklep :(

Edytowane przez adam.prc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!