Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, zastanawiam się nad chipem do swojej furmanki 1.9 130KM. I mam pytanko kogo polecacie w rejonie Warszawy i okolicach za rozsądne pieniądze i dobrą opinią.

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie ich nie reklamuję ale Masters co roku ma nizsze ceny tylko w grudniu. 1.9 robia bodaj za tysiaka.

Korzystalem z tej opcji w 2015. Jest post na ich forum, przedzwon i zapytaj

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam zrobiłem czipa w swojej megance  2 130hp seria wyszła 123 hp i 277 Nm po wyszło 153 hp i 355 Nm z tym ,że w trakcie powrotu do domu okazało się iż sprzęgło się ślizga na 4,5 i 6 biegu gdy wcisnę pedał w podłogę. I chciałbym je wymienić i mam do was pytanie jakie polecacie sprzęgło które sprosta zadaniu czy oryginalne takie jak to

  http://allegro.pl/scenic-megane-ii-1-9dci-sprzeglo-302058570r-org-i6791885615.html   

podoła czy możne coś innego. I jak się zapatrujecie nad ewentualnym obicie kevlarem

 

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Moja Megi 4 1.5dci też zaliczyła chipa. Seria wyszła niższe niż deklaruje Renault. Duzo ekologii na pokladzie z Euro 6 robi swoje. Dało radę wycisnąć więcej ale mocno wzrosło  ciśnienie na DPF co wróży problemy z szybszym zapychaniem .  Wybrałem więc wersję optymalną,  bez istotnych zmian dla silnika.. Po chipie wyraźnie szybciej wstaje turbina i płynnie śmiga na obrotach. 

Screenshot_20190511-162057_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 16.02.2018 o 22:10, damian2011 napisał:

Witam zrobiłem czipa w swojej megance  2 130hp seria wyszła 123 hp i 277 Nm po wyszło 153 hp i 355 Nm z tym ,że w trakcie powrotu do domu okazało się iż sprzęgło się ślizga na 4,5 i 6 biegu gdy wcisnę pedał w podłogę. I chciałbym je wymienić i mam do was pytanie jakie polecacie sprzęgło które sprosta zadaniu czy oryginalne takie jak to

  http://allegro.pl/scenic-megane-ii-1-9dci-sprzeglo-302058570r-org-i6791885615.html   

podoła czy możne coś innego. I jak się zapatrujecie nad ewentualnym obicie kevlarem

 

Kolego sprzęgło najlepiej w Wawie u Radzikowskiego. Poczytaj sobie o tym kevlarze bo sam miałem chęć to zrobić. Napewno jest trwalsze ale ciężko tym ruszyć bez szarpania do normalnej jazdy za bardzo się nie nadaje. Ja w końcu zakupiłem nowe zwykłe ale po 60tys też już zaczyna ślizgać na 6tym biegu ale jeżdżę głównie po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przymierzam się do  zachipowania mojej Megane. Aktualnie 110 kkm przebiegu. Mam pytanie do tych którzy po tej "operacji" przejechali 60-100 kkm : jak się auta sprawują , co ewentualnie uległo awarii, jakieś inne uwagi ? Czy ktoś ostatnio robił w JB Tuning w Kętach - czy opinie nadal pozytywne? Mam trochę daleko / ok 300 km/ ale jak robią nadal dobrze to  no problem. Acha  i jeszcze jedno. Czy konieczne jest zaślepianie EGR?Wdzięczny będę za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

tak jak kiedyś pisałem. Megane 3 coupe, 1.9 dCi. Przejechane 50-60k po modyfikacji. Chip w Mastersie ze 130KM na 160KM. Zbierała się bardzo fajnie, niestety po 20 tysiącach padło sprzęgło. Wymiana razem z dwumasą na Lucasa (podobno nie ma w czym wybierać, tak twierdził mechanik) nigdy już nie pracowało tak przyjemnie jak oryginalne. EGR nie zaślepiany, z filtrem Dpf 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Ktoś jeszcze? Robię obecnie po ok 30 kkm rocznie, głównie dojazdy do pracy /2x 40 km/ drogi wojewódzkie prędkości do130 km/h- w większości ok 100 km/h, 5-7 razy w roku trasy po 1kkm  autostrady i wtedy prędkości 170-180 km/h. Chodzi mi głównie od lepszą dynamikę podczas wyprzedzania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!