Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kłopot otóż muszę wymienić przekaźnik pompy paliwa ale nie wiem a raczej nie potrafię go znaleźć w moim samochodzie <ok> pomóżcie, mam renault megane II z 2003r hatchback,

 

Po prsotu nie mogę odpalić auta zapal i gaśnie, pompa chodzi ale przy kręceniu chodzi na pół gwizdka kiedy podłączyłem pompę do gniazda zapalniczki 12v - kablem zwykłym - to auto pali od ręki, doszedłem do wniosku że coś chyba z przekażnikiem który podaje za słabe napięcie na pompę. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażnik jest w skrzynce modułu połączeń (BSI) pod maską tam gdzie bezpieczniki.Musisz rozebrać tą czarną skrzynką do której są podłączone wtyczki.dokładam schemat połaczeń wewnętrznych przejżyi go i sprawdz wszystkie połączenia związane z pompą nr.236

post-3001-1264968134_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasami winny jest nie przekaźnik, ale styk nr 5 na złączu PPH2 w skrzynce o której mowa w poście wyżej. Przyjrzyj się czy nie ma odkształceń, zgrubień tworzywka osłony itd co sugeruje nadpalenie styku. Przeczyścić , lekko podgiąć (ale ostrożnie aby nie wyłamać osłony lub samego styku !!!! ), wypiąć złacze i wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam HB z 2003 i też miałem problem z pompą. Przekaźnik w tym modelu jest na stałe wlutowany w płytkę bezpieczników.

Numer przekaźnika to: V23076-A1001-D143 bądź V23076-A3001-D142

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie w module 1337 jest kilka przekaźników więc nie bardzo wiadomo który jest od pompy.

[cięcie]

 

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć na forum. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Schematy są na downloandzie, nazywają się "visu schemat", należy ściągnąć do odpowiedniego modelu.

238 to jest przekaźnik blokady wtrysku.

Dołączam inny schemat modułu 1337

0201_A4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam. u mnie pompa paliwa nie ma napiecia. podejrzewam ze to bezpiecznik ale nie wiem gdzie sie znajduje. czy ktos moze pocmoc? :(

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ida tam 4 kable wiec wydawalo mi sie ze pompa tez jest

 

Dodano: 08 lut 2015 - 19:41

2 cienkie i 2 grubsze. 2 to pewnie od pomiaru ilosci paliwa a te pozostale w takim razie od czego jesli mozna wiedziec?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!