Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[1,9 DiD czylu 1,9 DCi] nie kręci sie powyżej 2500o


derpin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam że w ogólnym ale nie mogłem dopasować działu. mam problem z autkiem w który bije serce marki renault, chodzi o carisme DiD czyli silniczek 1,9 DiD, bądź 1,9 DCi 102KM 2000r, opisze co zrobiłem i jaki problem pozostał nadal:

 

na początku autko gasło, strasznie wolno wkręcało sie na obroty, dużo paliło, dymiło jak stary ciągnik, wstawienie autka na warsztat i diagnoza, padnięta turbina i wtryski, turbo i komplet wtrysków został zregenerowany, wymieniono komplet filtrów, olej, wyczyszczono przewody do intercoolera oraz sam intercooler.

 

po tych zmianach Misiek ożył, lecz pozostały wady, turbo zaczyna pompowac od 2500 obrotów (od tych obrotów zaczyna dopiero jechać), oraz spalanie w mieście ok 12L (chyba spowodowane tym że musze go troszke bardziej cisnąć zanim zacznie pompować turbina) serwis stwierdził egr do wymiany bo oni nie czyszczą. zabrałem autko z tamtego serwisu i stwierdziłem że egr wyczyści mi już znajomy mechanik, EGR wyczyszczone, dodatkowo wyczyszczono też plastikowe kolanko przy vacupompie (na mitsumaniakach opisują że ono także może być przyczyna późnego załączenie się turbiny), składanie wszystkiego do kupy i i efekt taki że teraz auto kręci się TYLKO DO 2500 obrotów i dalej nie reaguje...

 

mechanik szukając przyczyny stwierdził iż może to być wina pękniętej mębrany w grzybku który steruje przepustnicą gaszącą, zamówiłem używkę i czekam na przesyłkę.

 

czy z Was ma jeszcze jakieś przypuszczenia dlaczego po czyszczeniu egr oraz kolanka od vacupompy autko tak dziwnie sie zachowuje ? czy przykładowo przy czyszczeniu otworu na egr mógł wpaść do dolotu jakiś paproch sadzi który blokuje łopatki turbiny ?

 

za wszystkie rady z góry dziękuje. Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!