Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koszty wymiany progów oraz błotników


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się przepychać kto ma gorzej <ok> Ale od spodu moja Megi wygląda fatalnie, rdza odchodzi płatami, zwłaszcza z prawej strony.

W każdym razie chyba się zdecyduje na blacharkę ale bez lakierowania, tylko czarna zwykła farba. Zależy mi na przeglądzie a nie na prezencji. Ech, koszta będą duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta będą :cry: , ale niestety trzeba to zrobić. U mnie nie chcieli podbić badań technicznych i nie dziwię się. Na ulicy (oczywiście przed wymianą progów) to aż palcami mnie pokazywali takie miałem (a właściwie nie miałem) "progi". Ale dzięki temu zacząłem interesować się samochodem i od tego czasu duuuużo dla niego zrobiłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Bo przyczyna jest prosta, pewnie nikt z was nie myje auta po przejechaniu paru klometrów po zasolonych drogach. Sól żywcem zżera te elementy, ja sam w swojej Megane poprzeczkę mam do wymiany bo poprzedni właściciel niezbyt się przejmował tym co pod spodem, aczkolwiek progi trzymają się nieźle.

 

Radze kupić jakąś myjkę ręczną jeśli nie macie myjni w pobliżu i pod ciśnieniem w zimie myć te miejsca ciepłą wodą a nie potem przepłacać w u lakierników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy mieszka w domku i może używac swobodnie myjki, poza tym chyba zgodnie z prawem autko można myć jak się ma odpowiednie ujście ścieków do kanalizacji itp. itd.

 

W każdym razie ja w tym miesiącu będę właśnie robił progi i reparaturki we Wrocławiu na Przemkowskiej we FranMotors, zobaczymy jak to się skończy i ile mnie to będzie kosztować.

Wiem, że nie będę lakierował ale chciałbym żeby było zabezpieczone - ciekawe jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie progi, tylne łuki i spody drzwi wyszły 300 PLN i troszkę roboty. A jak to zrobiłem?? Zamiast kupować progi sam je wyciąłem i wspawałem kawałek blachy z drzwi od malucha, wyszlifowałem, zaszpachlowałem i pomalowałem (na razie sprayem) zajęło mi to 2 dni. To samo z tylnymi łukami ale tu zabawy było więcej. Niestety tydzień męczyłem się z drzwiami, ale dlatego, że wszystkie kanaliki odpływowe sobie profilowałem i to mi mnóstwo czasu zjadło. Tak więc jeżeli ktoś ma spawarkę typu migo mat i troszeczkę umiejętności to można bardzo dużo i tanio samemu zrobić. Nadmienię że to co zrobiłem ma już 2 lata i nie ma rdzy więc uważam że nie jest źle, ale nie dziwię się blacharza, że tak dużo wołają za robociznę bo to na prawdę kupa roboty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś czas temu robiłem progi.

Po znajomości wyniosło mnie to 160 zł za gotowe progi + 600 zł robocizna, lakier, etc.

Niestety ostatnio wchodząc pod auto okazało się, że już mam zagięty próg, bo ktoś źle podnośnik podstawił :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę temat. Warszawa:

-1 próg 95zł (u blacharza samemu nie opłaca się kupować)

-1 reperaturka błotnika tył 75zł (też u blacharza)

-wymiana progu 180zł

-wymiana błotnika 150zł

-lakierowanie 1 elementu - tu już polecam poszukać bo ceny kształtują się 250-400 za 1

element.

Dla zainteresowanych na prv mogę podać miejsca gdzie takie ceny obowiązują, chociaż z tego co czytam to są normalne jak na warszawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mojej megi blacharz wstawiał progi oraz reperaturki błotników (tył).

Progi kupiłem za 69zł/szt na allegro a reperaturki błotników też na allegro u tego samego sprzedającego po 58zł/szt. Do tego trzeba doliczyć 22zł przesyłka ale to i tak lepiej się opłaca niż kupić w sklepie czy od jakiegoś blacharza.

Oczywiście chodzi o nowe części.

 

Blacharz wymienił te części za 650zł.

 

Lakiernik za pomalowanie progów (obie strony) i błotniki też obie strony + cały dach wziął 600zł.

 

Blacharz oraz lakiernik którzy mi to robili mają swoje firmy ale są to ludzie którzy pracują gdzieś... a w wolnych chwilach i popołudniami pracują w swoich małych firmach. U takich fachowców trzeba liczyć się z tym że samochód dłużej u nich postoi ale zrobią to dużo taniej i wcale nie gorzej niż w zakładach blacharsko lakierniczych gdzie za pomalowanie jednego elementu chcą 250zł, uważam że ta cena jest znacznie wygórowana i zawyżona. Żeby moje auto wyglądało jak nowe :-D potrzeba było 2 tygodnie ale wolałem rozstać się z autem na 2tygodnie niż zapłacić ogromne pieniądze za wstawienie tych części i pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!