Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam, że po 17 tyś km zmieniacie klocki to aż mi się wierzyć nie chce... U mnie 65 tyś i to w kombi i jeszcze z 5-10 tyś km na klockach przejadę (od nowego - oryginały). I co ciekawe tył i przód zużywają się w miarę równo. Wiem, że niektórzy jeżdżą ostro i klocki lecą szybko.. no ale 4 razy częściej??!! A jeśli chodzi o tarcze to niepisana zasada mówi, że powinny wytrzymać 2 komplety klocków; tak powinny być dobrane twardości. Ta proporcja jest często zachwiana gdy ludzie do "normalnych" aut zakładają sportowe klocki ferrodo, które muszą się odpowiednio rozgrzać żeby odpowiednio hamować. Przy normalnej jeżdzie potrafią być twarde i szybciej ścierać tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olos47 a te Twoje klocki to oglądałeś wyjęte czy tylko oględziny przez dziurę w feldze albo na zdjętym jedynie kole? Bo wiesz mojemu ojczulkowi w seacie po 4 latach jazdy i 80 tyś. przebiegu też sprawdzili i była ich ponad połowa. Tylko pewnego razu jak trzeba było wyhamować ten kiosk ze 180 to pojawiły się dziwne odgłosy i słabsza skuteczność. Po rozebraniu okazało się, że tarcze i klocki do wymiany... to jak? była ponad połowa czy nie? - była!, hamowały jak trzeba? nie hamowały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Całą grubość klocka ok. 17-18,2mm z metalem czyli około 12mm materiał ścierny klocka. Czyli jeżeli masz poniżej 5mm materiału ściernego to można zacząć się zastanawiać nad wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak jest z 5mm klocka do bez szaleństw mozna zrobic jeszcze te 5tyś km , nie ma regóły oczywiscie ale to jest 40% nowego więc nie przesadzajmy :o

Oczywiście musi być zużyty równo

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie :blink:

Dzisiaj byłem na pierwszym przeglądzie w ASO z Megane III Grandtour i zaniepokoiła mnie informacje, że klocki hamulcowe są zużyte w 50%.

Dodam, że samochód ma rok, przebieg 7500km i jazda nie jest jakaś dynamiczna - mam na myśli hamowanie

Co o tym sądzicie? Czy to normalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie duże zużycie, jeżeli jazda jest spokojna. Mi w ASO na pierwszym przeglądzie po 30 tys km i 2. latach zapewne wg tych samych kryteriów podali zużycie z przodu 60%, z tyłu 50%. Aczkolwiek dwa miesiące później byłem w dwóch innych ASO w innych sprawach i w obu "rzucali" okiem na klocki stwierdzając, że są bardzo grube. Jeżdżę głównie po mieście bez szaleństw. Chyba więc dla spokoju ducha powinieneś sam spróbować zmierzyć ich grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.Przewertowałem zasoby internetowe i dzisiaj wziąłem się za klocki tylne w moim sceniku.Zluzowałem elektryczny ręczny, wyciagłem kartę rozebrałem zacisk i to co ukazało się moim oczom to był szok.Samochód ma trzy lata a klocki wyglądały gorzej jak w 20 letnim polonezie.thumb_hosting_zdjec_1382975228__dsc_0036.jpg

Czy wy też tak mieliscie?

 

Kolego Girka zdjęcia umieszczamy zgodnie z regulaminem. Popraw je inaczej poleci w kosmos. Aston76

Edytowane przez Grika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!