Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewożenie rowerów na dachu kombi


sebcio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś chciałem odstawić rower do kolegi serwisanta aby na sezon był gotowy, wiosna ponoć idzie ;-) .

Posiadam wersje kombi z oryginalnym bagażnikiem( spojlerem).

Podczas próby zamontowania tradycyjnego bagażnika rowerowego stwierdziłem że listwa bagażnika jest zbyt szeroka i nie da się zamontować owego tradycyjnego bagażnika rowerowego, - listwa jest szersza niż cybant( gwintowany wygięty pręt w kształcie U).

Tu jest moje pytanie czy trzeba kupić jakiś specjalny bagażnik czy stary przerabiać??? A może macie jakiś patent???? Sprawdzałem już w szukajce ale nic nie znalazłem. :-(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jedyne rozwiązanie :) :) :) Znalazłem coś takiego na allegro :) http://moto.allegro.pl/item918193115_adapt...gane_96_02.html

ale ja mam zamiar przewozić 3 rowery, w związku z tym muszę zakupić 3takie zestawy adapterów a to ponad 300zł kiepska sprawa bo troszkę drogo. ;)

Muszę jeszcze pomyśleć, może uda się wywiercić, rozwiercić istniejące otwory w bagażniku rowerowym przecie to tylko 1 cm różnicy, a cybant zrobię sam z gwintowanego prentu max 10zł 1metr. :)

Ewentualnie może kupię bagażnik na klapę bagażnika.

A dla kolegi qla strona poglądowa odnośnie bagażnika bazowego http://www.taurus.info.pl/search.php?actio...8&n2=Szukaj + bagażnik typowo rowerowy w marketach od 40zł

te same bagażniki występują jako używane na allegro i są tańsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te adaptery są plastikowe, sam mam takie ale o ile bagażnik na narty mam do nich przypięty, to na czymś takim nie zamontowałbym bagażnika rowerowego. Lepiej przystosować mocowanie do istniejących belek. Mam ten sam problem z montażem boksu na istniejących relingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Kupiłem bagażnik narty "Olimp II" i chciałbym go zamontować na relingach w Megi I ph II. Mam dylemat, czy profil relingu jest w środku pusty czy ma jakieś wzmocnienia. Muszę przewiercić profil na wylot żeby zamontować bagażnik i obawiam się że przy mocniejszym dokręceniu reling się spłaszczy. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest pusty.

Co to za uchwyt, że trza wiercić - dziwny.

Na wszystkich zdjęciach jakie widziałem z tym bagażnikiem to jest on mocowany do belek poprzecznych.

Trzeba było najpierw dokupić belki poprzeczne a te są na uchwyty przykręcane, przynajmniej moje, jak i większość na rynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik jest dość wysoki, montując pod nim jeszcze belki to moim zdaniem porażka. Więc wymyśliłem że lepiej będzie przewiercić reling i zamontować od razu na nim. Jeżeli zachodzi podejrzenie że reling jest w środku pusty to muszę wymyślić jakieś podkładki łukowe żeby nie złapać śrubami punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik zamontowany bezpośrednio na relingach :mrgreen: . Nawiercałem otwory po ok 6cm od początku profilu i jest pełny. W związku z tym, że relingi mają lekki łuk musiałem zastosować podkładki dystansowe gr.2mm. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!