Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w temacie blacharskim, mianowicie: samochód mam niestukany, ale przy jakiejś tam okazji u poprzedniego właściciela opadł przedni zderzak dzięki czemu mam dużą przerwę między zderzakiem, a maską, a i po pewnym czasie zrobił mi się odstęp między błotnikiem po stronie kierowcy, a drzwiami (w dolnej partii). Myślałem, że będę umiał z tym żyć, ale niestety muszę to koniecznie zrobić, bo nie mam tego błysku w oczach jak widzę swój samochód. Dodam jeszcze, że nie mam jednego zaczepu tego zderzaka po stronie pasażera (tego pod maską co trzyma 'ucho' zderzaka). Byłem już raz u blacharza, który mi tak wyrównał, że właściwie nic nie zrobił i powiedział, że się nie da dokładnie spasować tych elementów... Pytanie brzmi, czy i na ile uda się to zrobić? Czy macie podobne przeboje z tym zderzakiem przednim (zauważyłem, że nie tylko u mnie są takie odstępy)? No i może kogoś polecicie w obrębie Poznania, kto się tym zajmie i sprawi, że będę miał tę radość z widoku Megane? Idzie wiosna i chcę się z tym w końcu uporać :-/ Odstępy zaznaczone na załączonym zdjęciu (zdjęcie z internetu ściągnięte tylko dla pokazania gdzie mam odstępy). Help!

post-15804-1266257336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą szparą między nadkolem, a drzwiami to jest to ewidentnie z przyczyny nadkola, bo drzwi same w sobie siedzą dobrze na swoim miejscu tylko to plastikowe nadkole (ta jego końcówka przy drzwiach) jakby przysunęło się w stronę koła samochodu. Jutro trzasnę real foto. Nie wkurza Cię to, że masz opadnięty zderzak mimo, że nigdzie nie wyrżnąłeś? Mi to już żyć nie daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to już żyć nie daje!
bez przesady.Raz ściągnięty zderzak już nie będzie leżał idealnie.Też tak mialem...na orginalnych zaczepach zsuwał się na dól.Załatwiłem temat za pomocą blachowkrętów po czym przykryłem całe te druciarstwo osłoną na pasie przednim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkecaj pasuj skręcaj, odkecaj pasuj i skręcaj i tak az do zadowalających rezultatów. Najlepiej niech ktoś Ci pomożeprzytrzymać albo dokręcić. Zobacz moze gdzies sa stare ślady srób/ kołków to postaraj się wrócic je na miejsce.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiecie jakbym miał kupować samochód to pierwsze co by mi się rzuciło w oczy to właśnie te przerwy i mimo, że nie sprzedaję jeszcze fury to na przyszłość miałbym tłumaczyć każdemu, że nie pukana, ani nic? Swoją drogą źle to wygląda jak dla mnie i serio mimo, że opakowanie to nie wszystko to jednak strasznie mi to przeszkadza... Dodałem zdjęcia i co Wy na to?

post-15804-1266262567_thumb.jpg

post-1-1266262567_thumb.jpg

post-1-1266262568_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz też mi żyć nie daje ale czekam na czas kiedy bd rozrząd wymieniany to się rozbierze cały przód i skręci go :) a w drzwiach muszę zawias wymienić. :) Ale to jest już zabawa najlepiej z kolega się bawić w takie coś nie każdy mechanik ma cierpliwość bo nie weźmie za to konkret kasy to mu się nie będzie chciało.

 

Zobacz jak u mnie to wygląda :

 

p1060267_min.jpg

17082009(013)_2_min.jpg

p1060277_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam tak samo :/ chciałem poprawi błotnik ale żeby się do niego dostać trzeba ściągną drzwi które ciężko później ustawić. Mam również opadnięty tylny zderzak :) Ale postanowiłem ze w sobotę spróbuje to wszystko spasować, oby tylko nie pogorszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja dzisiaj to poprawiłem :-) nie musisz zdejmować zderzaka - odpinasz tylko spinki plastikowe bierzesz lutownice i zbierasz po 3-4 mm końcówką topiąc go przy samym brzegu. Troszkę to zajmie czasu ok 20 min ponieważ topienie idzie wolno :) potem bierzesz pilniczek albo papierek i obrabiasz koncówkę zderzaka. Wkrętarka 4 wkręty do drewna z grubym "gwintem" i 4 małe podkładki. Wkręty ok 2-3cm. i bez spinek plastikowych dopychasz do końca zderzak do pasa i wkrecasz wkręty :) IDEALNIE wyszło przerwa miedzy maska a zderzakiem taka sama jak miedzy maską a błotnikami ^^ ja zapiąłem tymi plastikowymi spinkami tylko przy lampach derzak z lewej i prawej strony chcecie foto to wstawie ^^

 

Dodano: 14 mar 2012 - 20:16

Kolena opcja to przesunąć do szyby pas przedni o 5 mm i po sprawie ^^ dwie śruby na kluczyk 13 po bokach ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!