Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
joda

Megane I phI Kolektor wydechowy Megane 1,6 96

Recommended Posts

joda    0

Witajcie :) zauważyłem własnie ze mam pekniecie na kolektorze wydechowym,(niewielkie)

kolektor żeliwny -Meganka 1,6 K7M 720 1996 r 145 000km przebiegu. napiszcie mi czy mieliscie taki sam problem i jak go najlepiej rozwiązać.

Czy w gre wchodzi spawanie czy wymiana na nowy i podzielcie się wiadomoscia ile to może kosztowac.

:-D

bronius    4

poszukaj używanych na allegro i po wymianie kup płytę osłaniającą pod silnik to nie będzie woda chlapać na gorący kolektor :-D

Krzysztof    0

Mam dokładnie to samo (w takim samym aucie). W serwisie proponują mi spawanie za 400.- zeta. Twierdzą, że będzie jak nowy. Nowy na allegro też kosztuje koła 400,- ale trzeba doliczyć spasowanie i montaż.

A przy okazji, czy w związku z tym pęknięciem silnik chodzi głośno, zwłaszcza przy ruszaniu? Nie wiem czy to pęknięty kolektor czy może coś z katalizatorem

bronius    4

sprawdź też łącznik elastyczny wydechu - taką plecionkę bo to potrafi łatwo się uszkodzić

Prezes    39
z tym pęknięciem silnik chodzi głośno

Będzie głośniej bo część już ucieka przez to pęknięcie a nie idzie do tłumika :-/

bosmaneq    0

na pewno chodzi głośniej...!jak ja swój sprowadziłem z niemiec to też sie dziwiłem czemu (tak mi sie wydawało) głośno chodzi...obejrzałem z ojcem (starym mechanikiem) i okazało się że korektor był słabiutko przykręcony no i tak jak Prezez mówi uciekało przez tą szczeline...wystarczyło dokręcić i gitara :-D

A co może być przyczyną głośniejszej pracy silnika lub wydechu przy dokładnie 3000 obrotów,mam 1.4 16V 95 KM,jak zejdę do 2700 - zdecydowanie ciszej lub 3500 też jest lepiej niż przy 3000. Akurat wypada to na 100-110 km/h a to dobra prędkość na nasze drogi. :-D