Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pomarańczowa kontolka silnika


chabercik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem ze swoim sprzętem Minowicie zaświeciła mi się pomarańczowa kontrolka silnika , wcześniej kiedyś jak mi ona mrygała a samochód chodził nie na wszystkich cylindrach to sprawa jasna wymieniłem jedna z cewek i wszystko ok. Dzisiaj kontrolka ta sie świeci cały czas a samochod chodzi bez problemów. Co to może być proszę o pomoc. Zatankowałem pełnyzbiornik bo myślałem że może jakieś paliwo kiepskie ale nic nie pomogło. Może to sonda tylko która wiem że są dwie. A ajk wymienie sondę to broblem sam zniknie tak jak miałem pry cewce czy trzeba kasować błąd w komputerze zeby się kontrolka nie świeciła ,Jeśli ktoś jest z was w temacie to bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema chabercik powiem ci że mi ta ikonka świeci juz pół roku i nic z samochodem sie nie dzieje. 4 nowe cewki, przypuszczam że to że świeci bo mam a w zasadzie nie mam katalizatora tylko coś innego nie pamiętam nazwy, masz może samochód na GAZ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, nie mam auta na gaz, cewki mam dobre bo sprawdzałem jedną którą mam w zapasie nową podmieniałem z każdą zamontowaną w aucie i nic dalej świeci postanowiłem jechać na kompa do mojego mechaniora wyszło że mam błąd 1-go cylindra, po rozmowie z kolegami stwierdzili oni że mechanior musi mieć kiepskiego kompa czy tam oprogramowanie i polecili mi innego podjechałem do niego no i co się okazuje wychodzi że walnięta jest sonda lambda za katalizatorem pokazywł mi że ona w ogóle nie pracuje napięcie w niej nie skacze tylko stoi w miejscu. W związku z tym zamówiłem tą sondę jutro ją odbieram i wkręce wtedy dam odpowiedź cz kontrolka zgasła. Na szcęście za podłączenie kompa nic nie płaciłem bo to moi znajomi ale cholerna sonda nowa Boscha kosztuje 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja też miałem problem z zaświecającą się kontrolką EKG.

Problem był spowodowany pękniętym wężykiem od czujnika ciśnienia, już kawałek izolacji w takim przypadku likwiduje problem, ale zalecam wymianę wężyka.

Nawet odpięcie przewodów od czujnika powoduje świecenie się tej kontrolki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!