Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem zapaliła się lampka ABS i ABS przestał działać. pojechałem podpiąć go pod komputer i okazało sie że wyskoczył taki komunikat błąd zasilania elektrozaworów no i tu jest problem bo oczekiwałem że wyjdzie konkretna przyczyna ze czujnik wysiał. Problem polega na tym że mechanik nie wie co jest grane i co to konkretnie oznacza. Może ktoś z was się z tym spotkał albo wie o co w tym chodzi. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedz jestem ci winny piwko , posprawdzałem i okazało się ze bezpiecznik był przeżarty i nie było styku , zastosowałem nowy bezpiecznik i ABSik dział bez zarzutu. Jeszcze raz dzięki.

Jeśli chodzi o mechaników to katastrofa żeby mieć komputer i na nim wypisany błąd i nie wiedzieć co jest przyczyna, zostawmy to bez komentarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

A pewny jesteś że to auto posiada ABS? W moim poprzednim sceniolu starszym z 1997 roku, fabrycznie nie miałem tego systemu.

Zobacz w prawym przednim nadkolu czy masz kabelek od czujnika, (w lewym możesz mieć ten od grubości klocków wiec tam nie polecam zaglądać byś się nie pomylił)

No i za prawym nadkolem pod maską powinna być pompa ABS, z kilkoma zielonymi przewodami hamulcowymi jeśli ten układ posiadasz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale mało egzemplarzy z 96' ma ABS. Sam jako pierwszy samochód kupiłem megi z tego roku i się nadziałem, a przekonałem się o tym dopiero zimą :lol: Przestroga dla wszystkich kupujących przed liftowe modele, sprawdzać samemu ABS, nie wierzyć na słowo, gdyż np na allegro wszystkie maja ABS, a to nie prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, a ja mam pytanie.

Świeci kontrolka ABS. Na stacji diagnostycznej Pan mi powiedział, że komputer nie widzi ABS-u.

Jaka może być przyczyna ?

Autko Megan Scenik '98 benzyna 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!