Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane III Coupe] Ospoilerowanie (przednia dokładk


kubal

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić przednią dokładkę z pakietu "Sport" - troszkę mi się połamała :) Mam w związku z tym dylemat - pakować się w oryginał z ASO czy kupić podróbkę z Allegro? Cena przemawia zdecydowanie na korzyść tego drugiego rozwiązania (ASO: 700zł za jeden element versus 700zł za cały komplet z allegro - więc jeden element pewnie z 250zł). Jak to jest z jakością tych "allegrowych"? Jak wygląda montaż tej przedniej dokładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doświadczeń w zamianie oryginałów na "zamienniki" z Allegro nie mam ale montaż spojlera przedniego jest bardzo prosty, gorzej będziesz miał z demontażem.

 

Jeżeli w ASO zalożyli Ci spojler wg. instrukcji to jest on przyklejony klejem elastycznym do zderzaka (klej podobny lub taki sam jak do wklejania szyb). Będziesz musiał więc użyć raczej linki do wycinania szyb.

 

Ponadto spojler "trzyma" się na wkrętach - jezeli dobrze pamiętam 2 od spodu i oczywiście widocznych od strony nadkoli.

 

Zwroć uwagę lakiernikowi na dobre odtłuszczenie i delikatne zmatowienie całej powierzchni spojlera bowiem u mnie na bocznych spojlerach zaczął się łuszczyć i odchodzić płatami lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Renaultowiec, klej od biedy idzie usunąć ręcznie. Problem w tym, że zostawia po sobie ślad na oryginalnym elemencie. Wiesz może czy jest jakiś sposób ma chemiczne usunięcie go z lakieru (oczywiście bez szkody dla tego ostatniego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odświeżam temat bo mam podobny problem. kubal, udało Ci się wymienić tą dokładkę? Jak tak to czy sam wymieniałeś?

Chciałbym kupić listwy boczne i dokładkę do zderzaka przedniego. Znalazłem komplet (4, razem z tylnim) za 750 zł ale w surowym stanie (do malowania). Zastanawiam się czy będę w stanie sam odkleić dotychczasowe i przykleić nowe (stare są połamane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!