Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zamontowałem sobie CB do mojej meganki. Długo zastanawiałem się gdzie je upchać.. Zdecydowałem się na montaż w miejscu popielniczki. Jako że nie pale, to praktycznie jej nie używałem.

 

Wygląda to mniej więcej tak:

1minisq1.jpg . . 2minipj1.jpg

 

Obudowę z popielniczki kupiłem za grosze na allegro, żeby ewentualnie powrócić do oryginalnej (kwestia odkręcenia i przykręcenia 2 śrubek).

Z kupionej obudowy wyciąłem ściankę tylną, górna i dolną tak aby radio bez problemu się zmieściło. Została przednia ramka i boczne ścianki z uchwytami na mocowanie do kokpitu. W bocznych ściankach wywierciłem dwa otwory na śruby 6mm, którymi przymocowałem radio do obudowy zapalniczki.

 

3minikc7.jpg . . 4minisc9.jpg

 

5minitn4.jpg . . 6mininw6.jpg

 

Do zamaskowania mocowania radia użyłem zaślepki kupionej popielniczki. W zaślepce wyciąłem otwór takiej wielkości żeby radio "sztywno" wchodziło w zaślepkę. Dzięki temu nie trzeba nic przykręcać, kleić itp. Wszystko dobrze i stabilnie się trzyma. Do zaślepki przykręciłem uchwyt na gruszkę (głównie z tego względu, że nie chciałem robić dziur w kokpicie)

 

7minirq5.jpg . . 8minibj0.jpg

 

Początkowo chciałem tak zamontować radio żeby chowało się całkowicie w miejscu na popielniczkę (kradzież), niestety model, który posiadam (Uniden Pro520XL) jest trochę za długi i nieco wystaje.

 

Podsumowanie miejsca montażu (subiektywne):

PLUSY:

- łatwy dostęp do gałek

- stabilne mocowanie

- nie przeszkadza (jak np. przy montażu do tunelu środkowego, gdzie nie raz radio może zarobić buta, czasem nawet mokrego )

MINUSY:

- brak popielniczki i zapalniczki (żal mi tylko zapalniczki bo czasami się przydaje, ale nad tym jeszcze pomyśle )

- widoczne dla "nowych nabywców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś przyszedł dzień aby radio nie leżało luzem pod fotelem. Moim celem było żeby radio było zamontowane w miejscu:

- gdzie bym widział jego wyświetlacz

- łatwym do jego wyregulowania pokrętłami

- do szybkiego demontażu bo radio często wędruje do innego auta.

 

I tak po przymiarkach wybrałem miejsce koło dźwigni ręcznego. A oto fotorelacja z 30 minutowego montażu. Potrzebna tylko będzie aluminiowa blaszka- znajdziemy ją w pudełku np. radia samochodowego.

 

91861784bf3.jpg

odkręcamy śrubkę trzymającą osłonę fotela kierowcy w miejscu zaznaczonym na czerwono(możemy odkręcić również drugą taką śrubkę z tył i wtedy zdjąć tą osłonę całkowicie)

59129869bx0.jpg

odchylamy osłonę i odkręcamy zaznaczoną śrubę.

24343691fw6.jpg

w blaszkę wkręcamy wykręconą śrubę i całość wkręcamy na miejsce

86709196fi6.jpg

wyginamy blaszkę a następnie zakładamy i przykręcamy osłonę fotela

68140566on9.jpg

w tym momencie możemy ozdobić nieładną blaszkę owijając ją dokładnie np. kolorową izolacją (ja jeszcze to uczynię. :-P )zostawiając w niej otwór na blaszkę. i przykręcamy radio. układamy przewód zasilający( u mnie do zapalniczki) i antenowy pod fotelami i dywanikami.

43265618iw8.jpg

A tak wygląda to z radiem.

 

Miejsce tak jak się spodziewałem wygodne do ustawiania. Fotelem można suwać i ręczny nie przeszkadza bo możemy go złapać bez problemu. Radio demontuje odkręcając tylko jedną śrubkę i mam już w innym aucie.

 

Powodzenia w montażu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AVE

To i ja sie pochwale. Mam TTI880 ale... niestety zazdroszcze tym co sie radio w miejscu popielniczki miesci - mnie niestety NIE - a szkoda. Dlatego wymyslilem inne miejsce na radio (patrz foto) i jak na razie sprawuje sie swietnie.

Ma to miejsce jedna zalete - nie widac radia za bardzo, trzeba wiedziec gdzie go szukac.

Zdravim

post-5226-1204735379_thumb.jpg

post-1-1204735379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zmieniłem miejsce CB

teraz to wygląda tak:

odkręciłem osłonę tunelu trzy śrubki. Wyciąłem kawałek tylnej ścianki jak na zdjęciu oczywiście demontując szufladko schowek.

miejscenaradiowy2.jpg

przykręciłem moją nieśmiertelną blaszkę :?: i położyłem na centralkę kawałek czarnego materiału (brak na zdj)który pozostał mi z obicia głośników :?:

20080308002om5.jpg

i całość wyszła lepiej niż poprzednio.

20080308003mf8.jpg

a potem to tylko musiałem poupychać kabelki.

 

stare miejsce mnie zdenerwowało bo ta blaszka była za słaba i radio latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja zabudowa CB podobnie rozwiazana ;-)

img4129ado4.th.jpg

a tak wygląda założona

img4135akp8.th.jpg

oczywiście trochę została przyszlifowana z przodu wiec teraz przylega idealnie. Jest to odlew z żywicy więc można ją oczywiście modyfikować(wiercić itp.) Mam możliwość zrobienia takiej zabudowy - więcej info na pw. Jutro powinno się takie ogłoszenie z sprzedażą zabudowy znaleźć na allegro oraz na stronce www.meganecoupe.pl w dziale kupię/sprzedam. lepsze foty postaram się umieścić wieczorem :?:

ps robione to było pod midlanda allana 102

tak wygląda założona

img4138afl1.th.jpg

img4139ats3.th.jpg

img4140arr6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skoro tytuł tematu to: Jak i gdzie zamontować w Megance radio...przedstawiam rozmieszczenie mojego zestawu. Jest to w standardowy zestaw :P Midland 1001z + hustler (dzielnie służy już 2 lata)

 

radyjko podpięte bezpośrednio pod akumulator, zamontowane w schowku, być może dla niektórych miejsce niewygodne do obsługi, ale idealnie ustawione rfgain/sql + grucha na kratce nawiewu + odpowienio ustawione vol pozwala na odsłuch przy zamkniętym schowku, więc pasażerowi nic nie przeszkadza...a wieczorem wiadomo...grucha do schowka i nikomu nic sie nie rzuca w oczy niepotrzebnie ;-)

 

aV167NL9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie doskonałym pomysłem jest umieszczenie radia w miejscu popielniczki, za pomocą perforowanego płaskownika uchwyty maskowanie otworu gąbką.

 

Antenę zamontowałem na uchwycie stałym i tak trzeba odkręcać i tak wiadomo.

 

Dla szanujących kokpit (aby nie robić dziur) pomysł na uchwyt gruszki CB. Oryginalne radio Meganki trzyma się doskonale, można schować i nie ma śladu po obecności radia CB.

post-440-1225716887_thumb.jpg

post-1-1225716887_thumb.jpg

post-1-1225716888_thumb.jpg

post-1-1225716889_thumb.jpg

post-1-1225716890_thumb.jpg

post-1-1225716891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja dziś zamontowałem, wymaga jeszcze trochę dopracowania, ale to jak będzie cieplej <ok> Bo teraz nie chce mi się marznąć :mrgreen: W takim stanie jest, gdy jest nie używane i kabel zasilający nie jest podłączony. Do radia nie miałem ani ramki mocującej ani tego do mikrofonu pierdolnika, stąd takie a nie inne rozwiązania "techniczne" :P

 

dsc00248bj9.th.jpg

dsc00249lm9.th.jpg

dsc00250oy6.th.jpg

dsc00251gs5.th.jpg

dsc00252pm0.th.jpg

dsc00253ho3.th.jpg

dsc00254zg6.th.jpg

dsc00255zh8.th.jpg

dsc00256pr9.th.jpg

dsc00257gr5.th.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich ostatnio montowałem w mojej Reni CB radio ,a sami wiecie ile jest tam ,,krągłości'' więc łatwo nie jest . Myślałem o wyjęciu popielniczki, ale w końcu padło na podłokietnik(kupiony wcześniej na allegro). Wyszło to tak:

post-1575-1248205677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witacie ponownie!

Uniden siedzi na swoim miejscu. Faktycznie, jest tam sporo wolnej przestrzeni jeszcze. Może jeszcze dziś wyrzeźbię jakąś fajną zaślepkę - chociaż pogoda zniechęca do grzebania w aucie <ok> Pozdrawiam!

ps. finalny etap oczywiście zilustruję fotografią :( 3majcie się!

ps2. nie wybierajcie się nigdzie bez saperki ... katastrofa - podczas 20minutowego pobytu w aucie, odkopywałem 3 sąsiadów. Szerokości

 

Szanowny Adminie... trudno jest zacytować fragment jednozdaniowej odpowiedzi - stąd cytat całości - dość krótkiej wiadomości. Domyślam się, że o to chodzi.

Porzucając temat... uni siedzi na swoim miejscu - na chwilę obecną całość wygląda tak:

unimontaz.th.jpg

Nie jest to ostateczna wersja. Mam nadzieję, że nie dostanę bury za przedstawianie tymczasowego rozwiązania. Pozdrawiam zainteresowanych tematem :)

 

ps. nie zauważyłem osłabienia siły głosu po zamontowaniu radia wewnątrz kokpitu. Hałasuje ..nawet bardzo, także obejdzie się bez dodatkowego "krzykacza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje starego kotleta ...

 

Dzisiaj zamontowałem sobie radyjko. Wybrałem najprostszy chyba sposób - łatwo włożyć i wyjąć radio. W miarę bezproblemowo się to obsługuje. Wcześniej przez 2 lata miał tak zamontowane w poprzednim aucie (R19).

 

montaz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!