Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Scenic II


Gość pawelolsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Zależnie od sprzętu doskonałym miejscem jest schowek w podłokietniku. Ja tak wożę Unidena 520XL, w przedniej części przy otwartej żaluzji postawiony w pionie zablokowany w dolnej części schowka listewką na rozpór między radiem a tylną ścianką podłokietnika (wieczorem zrobię zdjęcie i podwieszę do jutra). Zaleta że radio jest wciąż pod ręką, łatwo schować jak się wysiada, nie lata, nie trzeba robić dziur itp. Zasilanie z gniazda elektrycznego w podłokietniku (nie zauważyłem żadnych zakłóceń a wożę tak sprzęt już 2 lata), przewód do anteny wyprowadzony górą z tyłu podłokietnika po czym wpuszczony pod dywanik gumowy drugiego rzędu, pod fotelami do bagażnika i tam już na dach. Antena magnetyczna Hustler.

 

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam mój sposób montażu CB. Banalnie prosty, ale wygodny i nie wymagający wiercenia otworów w plastikach (jakoś straszliwie było mi ich żal :mrgreen:).

 

1. Widok z góry na radio umieszczone w pozycji "pracy", jest przytulone do przedniej ścianki schowka i zaparte prawie niewidoczną (przy opszczonych podłokietnikach) listewką o tylną ściankę pod lampką oświetlającą:

 

p1020304en0.th.jpg

 

2. Widok z góry przy podniesionych podłokietnikach i prawie opróżnionym z płyt schowku (wewnątrz wożę tylko płyty i CB):

 

p1020306np3.th.jpg

 

3. Po zainstalowaniu potrzebna krótka chwila na ułożenie płyt i mozna jechać:

 

p1020308oz9.th.jpg

 

4. Przewód antenowy jest wyprowadzony z tyłu po stronie pasażera i spada pod dywanik drugiego rzędu. Roleta schowka nie domyka się całkiem ale da się z tym żyć:

 

p1020307lh6.th.jpg

 

p1020309yl4.th.jpg

 

Miejsce jak dal mnie bardzo wygodne, radio pod ręką, żadnego uchwytu na mikrofon nie instalowałem, wożę go przewieszonego przez prawą nogę :mrgreen: Listewka jest specjalnie mocowana przez środek co daje dobre (stabilne) zamocowanie radia a także tworzy przegrodę ktorą i tak wymusza wychodząca wtyczka zasilania. W takim ustawienie w schowku mieści mi się kilkanaście najbardziej ulubionych płyt a CB daje się błyskawicznie schować lub wyjąć w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje radio na rzepowej taśmie pod drążkiem zmiany biegów prezentuje się dobrze wg mnie, a i montaż jest błyskawiczny, gruchy nie musze nigdzie wieszać, bo nie mam podłokietników.

n19jra.jpg

 

5ybuax.jpg

 

Dachu wolałem sobie nie niszczyć i zdecydowałem się na przykręcenie do bagażnika, inwazja w lakier prawie zerowa.

4ibs6s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Moja instalacja:

Radio TTI 881

Antena President Missouri

 

dsc00478.jpg

 

Wykorzystałem fabryczny uchwyt radia i przykręciłem go do wewnętrznej ścianki schowka.

 

dsc00480.jpg

 

Antenę przeprowadziłem przez otwór znajdujący się w podłodze schowka, oczywiście musiałem go troszkę poszerzyć, ale to tylko kosmetyka aby antena miała więcej luzu.

Oczywiście nie obyło się bez demontażu schowka.

 

kabel anteny biegnie do bagażnika:

 

dsc00481.jpg

 

Antena:

 

dsc00482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja swoje TTI 770 zainstalowałem niemal identycznie jak u kolegi Jonasz1983, z tym, że radio zamontowane jest na rzepy na przeciwległej ściance schowka, tak aby nic nie przysłaniało głośnika. Chociaż w sumie mógłbym mieć również na tej samej ściance jak u kolegi, bo CB używam najczęściej z zestawem słuchawkowym... żona nie trawi przerywników typu "..urwa" "japierd...le" "gdzie się ..urwa pchasz ..uju jeden" itp. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja w moim Scenicu mam TTI-880 i antenkę Indiana na uchwycie Sirio Twincar (razem z antenką FM). Opis instalacji i zdjęcia pokazujące radyjki zamontowane pod środkową konsolą można zobaczyć tu:

 

Mój Scenic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!