Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgające xenony


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

W TopGear (papierowym) był test długodystansowy MIII coupe, 1.9dCi bodajże. Mieli ten sam problem, serwis zamówił nowy reflektor, wymienili i nic się nie poprawiło. Na forum już chyba ktoś miał podobny problem. Pewnie to wina wibracji silnika no i tego, że skrętny xenon musi być jakoś super zawieszony, żeby mógł się podnosić i obracać - Renault pewnie schrzaniło mocowanie. U mnie we Fluencie dci nic nie drży, ale ja mam xenony statyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Temat drżących ksenonów powraca bo ich osadzenie jest kiepsko wykonane i prędzej czy później pojawia się u każdego.

U mnie drżą nawet podczas szybszej jazdy (widzę to na znakach drogowych)

Jest natomiast patent żeby część ruchomą minimalnie usztywnić. Ponoć da się to zrobić za pomocą lekkiej sprężynki o słabym naciągu. Jedną część zahaczamy o ruchomą część, drugą o obudowę wewnątrz lampy. Sęk w tym, żeby nie stawiać oporu silniczkom od regulacji wysokości i kierunku wiązki światła, a usztywnić to na tyle aby zniwelować drgania.

Badam tą kwestię od dłuższego czasu. Jak mi się coś uda ustalić to się pochwalę.

Dodam tylko tyle, że miałem okazję sprawdzić kilka egzemplarzy megane III z ksenonami (zarówno diesle i benzynowe) i wszystkie miały ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam to samo - drży prawa lampa, czy też prawa soczewka... Denerwuje mnie to bardzo. Na postoju lewe światło jest super stabilne, natomiast prawe wyraźnie drży. Czy to wina mocowania całej lampy, czy też samej soczewki ? Tak się składa, że akurat prawą lampę miałem wymienianą po stłuczce... Jak objawiało się to w tych lampach, które serwis wymieniał w ramach akcji naprawczej ??

Dobrałem się do obu reflektorów - mocowanie soczewek w obu lampach nie jest sztywne - cały mechanizm obracania soczewkami posiada luzy....

 

Edit: okazuje sie, że lewa lampa także drzy tylki przy innych obrotach - dziadowskie te mocowania lamp

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!