FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: silnik 1.9 dci nie odpala? - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phII
silnik 1.9 dci nie odpala?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   sosna_79 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:renault scenic 1.9 dci ph II 2001 family
  • Silnik:1.9 DCi
  • Przebieg (tys.km):143

Napisano 01 marzec 2010 - 22:42

WITAM.
Dzisiaj auto odpaliło bez problemów. Po przejechaniu około 400m na skrzyżowaniu podczas ruszania zwyczajnie zgasł. Podobno nie zapalały się żadne kontrolki na desce rozdzielczej ale nie mam pewności na 100% ponieważ nie ja kierowałem tylko moja mama.
Po przekręceniu kluczyka (pod wieczór poszedłem sprawdzać co się mogło stać) wszystko zachowuje się normalnie. Kontrolki zapalają się i gasną tak jak należy. Jedyne co mnie zastanawia to, że podczas kręcenia rozrusznikem po około 5-10 sekund zapalają się kontrolki SERV i STOP. Auto kupilem 2 tyg temu i wszystko było ok aż do dzisiaj.
Może ma ktoś jakiś pomysł.Czekam na sugestie i porady.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   kubal 

• Auto:Megane III Coupe
  • Silnik:TCE 180
  • Przebieg (tys.km):20000

Napisano 02 marzec 2010 - 08:41

sosna_79 napisał:

podczas kręcenia rozrusznikem po około 5-10 sekund

To nie jest normalne...
Czy kontrolka od świec żarowych świeci się i gaśnie normalnie? Nie zapala się przypadkiem w czasie jazdy? Po twoim opisie to co najwyżej wróżyć możemy - jedź do serwisu niech go podłączą pod kompa i sprawdzą błędy. Poza tym auto kupiłeś niedawno więc zacząłbym od wymiany filtrów (w tym paliwa!) i ewentualnie rozrządu.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   sosna_79 

Napisano 02 marzec 2010 - 09:19

Witam kubal,
Kontrolka świec żarowych zapala się i gaśnie czyli wykazuje poprawność działania.
Dodam że paliwo dochodzi do pompy i wtryskiwaczy i nie ma powietrza w układzie zasilającym. Co do filtra paliwa to nie wiem kiedy był wymieniany, ale rozrząd wymieniał poprzedni właściciel około miesiąc temu. Mam co do tego pewność. Jeżeli świece byłyby niesprawne to i tak auto powinno odpalić na pych a ono nic. Pewnie pozostanie mi tylko serwis i podłączenie do kompa tak jak pisałeś.

A tak na marginesie jeżeli chodzi o serwisy nasze polskie. Pojechałem ostatnio z toyotą żony do serwisu w Lubinie bo zaczęły się problemu z silnikiem (też diesel) i zapalała się kontrolka serwisowa. podłączyli się pod komputer i nic nie mogli stwierdzić bo ich sprzęt nie widział silnika.
A że ja nie w ciemię bity i mam pewne doświadczenie z dieselami więc wziąłem się za to sam.Wystarczyły 3 godz na parkingu aby silnik zaczął poprawnie pracować. Przyczyna była stara jak świat i pojawiająca się najczęściej w wysokoprężnych silnikach- powietrze w układzie zasilającym. wystarczyło wymienić jeden oring przy filtrze paliwa i było OK. Więc szanowne serwisy jak im komputer nie pokaże czarno na białym to ni w ząb nic nnie zrobią. Więc jak mam jechać do tzw. serwisu to przechodzą mnie ciarki.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   kubal 

• Auto:Megane III Coupe
  • Silnik:TCE 180
  • Przebieg (tys.km):20000

Napisano 02 marzec 2010 - 09:51

sosna_79 napisał:

Jeżeli świece byłyby niesprawne to i tak auto powinno odpalić na pych a ono nic.

Diesela nie odpala się na pych bo można sobie rozrząd przestawić/zerwać. Świece najpotrzebniejsze są przy zapłonie a i to nie zawsze. Znajomy miał wszystkie cztery przepalone i 1.5dCi nie odpalał dopiero poniżej -10st :)
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Pieczar 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Renault Scenic I ph II
  • Silnik:1.9 dCi (wersja AIGLE)
  • Przebieg (tys.km):202

Napisano 02 marzec 2010 - 18:34

ja miałem wszystkie cztery spalone i odpalał przy -20st :)
Pozdrawiam Pieczar
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   waldek708 

• Auto:330xd 320d ford focus 1.8i
  • Silnik:1,9dci 148km/3300 357nm/2500
  • Przebieg (tys.km):280

Napisano 02 marzec 2010 - 18:45

sosna_79 napisał:

Podobno nie zapalały się żadne kontrolki na desce rozdzielczej ale nie mam pewności na 100% ponieważ nie ja kierowałem tylko moja mama.
a może mamie autko po prostu zgasło ot tak...jak czasami każdemu z nas gaśnie?Mały błąd w powożeniu... ;-)
Ginekologiem nie jestem ale z chęcią zajrzę :P
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   sosna_79 

Napisano 02 marzec 2010 - 22:52

Skoro nalegacie jutro sprawdzę świece. Zobaczymy.
A co do powożenia waldek708, to zgasło przy ruszaniu i już nie odpaliło. Wiem że każdemu się to zdarza, ale chyba ta wypowiedź nic nowego nie wnosi do zaistniałego problemu z rozruchem silnika więc chyba szkoda twoich paluszków do zbędnego zapełniania serwera ;-)
Dzisiaj podłączyłem aku do ładowania więc dopiero jutro się okaże co dalej.
Czekam na kolejne sugestie ale już mam diagnostę na jutro więc napiszę pod wieczór co i jak.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   waldek708 

• Auto:330xd 320d ford focus 1.8i
  • Silnik:1,9dci 148km/3300 357nm/2500
  • Przebieg (tys.km):280

Napisano 02 marzec 2010 - 23:04

sosna_79 napisał:

Wiem że każdemu się to zdarza, ale chyba ta wypowiedź nic nowego nie wnosi do zaistniałego problemu z rozruchem silnika więc chyba szkoda twoich paluszków do zbędnego zapełniania serwera
upss...wcale nie miało być to odebrane jako złośliwość z mojej strony.
Z Twojego postu nie wynikało,że auto już nie odpaliło,przecież pisałeś,że odpaliło normalnie.Nie doczytałem sie nigdzie,że autko zostało zholowane :) .
Ginekologiem nie jestem ale z chęcią zajrzę :P
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Craigh 

• Auto:Renault Scenic
  • Silnik:1.8 16V F4P 722 115KM
  • Przebieg (tys.km):105000

Napisano 03 marzec 2010 - 00:17

Hmm, podobnie mialem w moim poprzednim dieselku, poluzowal sie filtr paliwa i podczas krecnia rozrusznikiem sie zapowietrzal biedak.., wystarczylo recznie dokrecic, ale to byl Fiat, teraz mam benzyne bo te nowe diesle zbyt szybko odmawiaja wspolpracy..
A tak na marginesie, to chyba zbyt dobrze nie swiadczy o sprzedajacym jesli kupione od niego auto popsulo sie tydzien po sprzedazy :-/
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   sosna_79 

Napisano 03 marzec 2010 - 11:26

Jakby tego wszystkiego było mało to dzisiaj po podłączeniu aku świeżo po naładowaniu przestała zapalać się kontrolka od świec. Ale renia już stoi u mechanika i zobaczymy co jest grane.

[ Dodano: 2010-03-03, 20:49 ]
Pojawiła się diagnoza mechanika.
Na początek nie mógł skomunikować się ze sterownikiem (chyba chodziło mu o komputer). Gdy już się udało stwierdził że czujnik ciśnienia paliwa. Jutro zakłada nowy (koszt 400zł tylko czujnik) i się okaże.

[ Dodano: 2010-03-08, 09:22 ]
Auto już odpala i pracuje poprawnie. Przyczyną była niesprawna elektryczna pompka paliwa w zbiorniku paliwa, a czujnik ciśnienia okazał się sprawny.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1