Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Sign in to follow this  
PIOTR79

Scenic I phII Wymiana rozrządu

Recommended Posts

PIOTR79    0

Witam!!!

Mam scenica rok 2004 1.6 benzyna ma 47000km i mam problem tego typu że niewiem czy mam wymieniać rozrząd przy tak małym przebiegu mimo że auto ma już 5 lat.Na serwisie powiedziano mi że koszt wymiany wynosi 2100zl łacznie z wymianą pompy.Jeśli bym musiał wymieniać to czy ktoś wie jaka jest różnica w cenie gdybym chciał wymienić rozrząd na serwisie a na zwykłym warsztacie.

Dziękuje piotr79

kisand    1

Jeśli chodzi o ceny w moim mieście to w prywatnym warsztacie zamknoł byś się w kwocie 1000 PLn (robocizna i naprawdę dobre części ).Ja tak zrobiłem w tamtym roku ,mam diesla 1.9 dTi z 2003 i wymieniałem rozrząd przy przebiegi 76000i wieku auta 6 lat .Mogłem tak przeciągnąć o rok (norma na wymianę jest co 5 lat )bowiem na gwarancji przy przebiegu 8000 km .miałem demontowana dwa razy pompę wtryskową i wymogłem na serwisie nowy pasek na ich koszt .Tak więc kolego wymieniaj rozrząd tylko omijaj autoryzowany serwis ,bo tam liczą jak Cygan za syna .

pit-men    8

Rozrząd wymieniamy po 100000 km,lub 5 latach zależy co szybciej nastąpi tak mówi książka obsługi . Jeżeli jesteś pewny przebiegu to możesz lekko przeciągnąć wymianę ale nie w ASO ,bo są coś strasznie drodzy . Szukaj innego mechanika ,który zrobi ci to za rozsądne pieniądze.

evolution1    0

Moge Ci polecić naprawdęświetnego fachowca z okolic Katowic, dokladniej z Kostuchny,

ul. Warsztatowa 14,(032) 252 87 78. Naprawde dobry fachowiec, moze ze to mgr inz i naucza w samochodowce? <czerwona> dzwon po poludniu.

2100 zl :shock: ludzie a za co ja wymieniałem w 1.9dci 120km to za cały zestaw +pompa i robota zapłaciłem 1300zl i to w serwisie renault chyba ze części są droższe do twojego silnika

waldek708    8
koszt wymiany wynosi 2100zl łacznie z wymianą pompy.
odpuść sobie ten warsztat.Przepłacisz u nich co najmniej 1000zł :evil:

Prezes    39

damian1000000, waldek708, Nie porównujcie 1,6 16V do diesla.

Tam faktycznie ponad tysiaka części plus robocizna. Sam się zdziwiłem ale tak jest.

waldek708    8

Prezes, a co tam może być więcej...no chyba,że razem z kołem zmiennych faz rozrządu <czerwona>

Prezes    39

waldek708, Nie wiem ale znajomy z pracy właśnie wymieniał i wydał trochę kasy. Jak go spotkam i nie zapomnę to się dokładnie dopytam co wymieniał.

no ja tez nie wiem ja dałem za rozrząd coś kolo 500-600 zl + pompa jakieś 300zl + 300robota i wyszło tak jak pisałem 1300zl rozumie ze może być droższy o 200-300 zl ale nie o 800zl to chyba jakieś złodzieje w tym warsztacie robią

tico0    0
pompa jakieś 300zl

Pewnie wywołam burzę ale pompę to się wymienia jak cieknie, albo ma wyraźne oznaki zmęczenia no i

300robota
to przegięcie pały u dobrego mechaniora u nas w okolicy 100zł

waldek708    8

tico0, w Twoim dieslu radziłbym wymienic razem z rozrządem.Interwał wymian to 120tkm...nie wiadomo czy kolejne wytrzyma chyba,że chcesz płacic podwójnie za robociznę.

zgłosze się do Ciebie przed wymianą.Za te 100zł to opłaca mi sie 200km zrobić <czerwona> Za te pieniądze u nas mechanik nie chciałby nawet z Toba rozmawiać ;-)

tico0    0
Za te pieniądze u nas mechanik nie chciałby nawet z Toba rozmawiać

Z tego co widzę to Głogów a nie Warszawa :roll: bo tam wszystko jest inne lepsze i droższe. Zapraszam.

Pewnie wywołam burzę ale pompę to się wymienia jak cieknie, albo ma wyraźne oznaki zmęczenia no i

300robota

może nie burze ale wiesz jak sie zmienia cały rozrząd to rolki tez bo sa na łożysku tak samo jest z pompa wodna chodzi ona na pasku rozrządu :-/ czyli lepiej zmienić