Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż czujnika temperatury zewn


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam wersje megane bez czujnika temperatury zewnetrznej. Z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem zakupić lusterko. Nowe lusterko jest wyposażone w czujnik temperatury, dodatkowo wyświetlacz w samochodzie też obsługuje czujnik temperatury.

Pytanie, czy mozna sprawnie i szybko podłączyc czujnik temp. zewn?

Montując nowe lusterko, niestety nie zauważyłem żadnej wtyczki do czujnika. Czy megane ma pociagnietą instalacje do czujnika? Czy jest to dłuzsza zabawa?

 

Dziękuje z góry za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma osobnej wtyczki, wykorzystana jest wtyczka do lusterka(sterowanie + podgrzewanie) i wtyczka w drzwiach (pin 30 i 31) dalej leci na piny 3 i 13 UHC.

Jak masz kable to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Chodzi o to że u mnie nie ma żadnego kabla wychodzącego w okolicach lusterka. lusterka tez mam manualne. Jeszcze nie rozbierałem drzwi, wolałem się zapytać niż robić daremną pracę. Pytanie czy po rozebraniu drzwi będzie gdzie się wpiąć z wtyczką do czujnika temperatury? masz może jakiegoś manuala?

Będę wdzięczny Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz ani podgrzewania ani regulacji elektrycznej. No to może być problem.

W drzwiach na pewno masz wtyczkę. Musisz się do niej dobrać. Może w niej będą kabelki do UCH, ale to nie jest pewne.

Mogę Cię jedynie poratować schematem elenktycznym, musisz mi tylko podać rok modelowy Megi.

Schemat umieszczę na jakimś serwerze bo nie chce mi się wysyłać 30 MB na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o jesli mozesz to wrzuc ten schemat jak najszybciej bo tez chcialbym podlaczyc ten czujnik tylko ze u mnie sprawa wyglada troszke inaczej. Mam czujnik , mam kable tylko nie wiem jak i gdzie je wpiac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie schematy <czerwona> ale tak na moje oko to one mi duzo nie mowia a zwlaszcza ze nie moge znalezc samego czujnika temp. Jutro jak mi sie uda to porobie zdjecia wszystkich kostek itp i wtedy będe oczekiwal pomocy :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony masz menu. szukasz interesujący Cię element i klikasz. Na środku masz 3 ikonki, schemat, schemat kostki, rysunek poprowadzenia wiązki kabli (np. w drzwiach)

Każdy nr na schemacie, odpowiada pozycji w menu po prawej. Menu można posortować po nr i po nazwie elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym problem ze nie moge znalezc samego czujnika.... :-/ jakbys mogl to napisz mi nazwe tego czujnika w tym menu

 

A tak wogole to są jakiesz bezpieczniki np od blokady kierownicy abs'u itp ? jesli tak to gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego pawlos18, pojechałeś po bandzie, w szkole angielskiego nie uczyli <czerwona>

245 EXTERNAL TEMPERATURE SENSOR

Zajęło mi to ze 5 min razem z przeczytaniem Twojego maila i odpisaniem na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!