Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Parkingowe zadrapania


Rekomendowane odpowiedzi

Wredne angole na parkingu obijaja mi drzwiami drzwi mojej megi, nie sa to jakies glebokie rysy,, generalnie bez wgniecen az do podkladu (bialy kolor)....

Obedzie sie bez lakierowania? Czy np. samo polerowanie jakas pasta moze pomoc w usunieciu tego problemu? :-D

Dzisiaj sie dodatkowo wkurw..bo ktos mi zderzak zarysowal.. grrrrrrrrrrr....

Tak mysle ze lakierowac cale drzwi dla trzech 2cm rys to troche bez sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak mocno obijają to ja bym chyba sobie odpuścił lakierowanie. Bo za jakiś czas będzie to samo. Generalnie to utrapienie chyba wszystkich parkingów, które są wąskie a niektórzy nie dbają o samochody.

Jak jest podkład to nie ma się czym martwić wg mnie. Nie wiem, jak to wygląda więc jak chcesz to możesz podzielić się fotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robie z igly widly.. ale te ryski sa irytujace :-D

Zrobilem fotki

rysy1su4.jpg

Jest ich jeszcze kilka ale zdjecia tych wyszly najlepiej...

Acha jeszcze jedno, odkąd kupilem go , z tylu jest pekniety zderzak... Jaką terapie radzili byście?

zderzakfd4.jpg

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rysy do podkładu nie zamaskuje żaden specyfik, bruzdę trzeba wypełnić podkładem akrylowym, spolerować, położyc bazę potem lakier i znowu polerka papierem wodnym o gradacji 2500 potem pasta z Farecli G3. To chyba najprostrzy sposób chociaż samo malowanie z użyciem rozpuszczalnika do cieniowania wymaga doświadczenia. Jeśli się chce uzyskać bardzo dobry efekt (malowanie punktowe) nie dysponując odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, to lepiej powierzyc to lakiernikowi, bo wtedy faktycznie trzeba pomalować całe elementy. Takie malowanie opanowałem po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać przy stosowaniu tzw past koloryzujących. Takie pasty są dobre tylko do butów. Tylko po to robią je w kolorze żeby urzywający nie zaniepokoił się nagle kolorem szmaty do polerowania. To normalne pasty ścierne które drą lakier i w ten sposób "likwidują rysy". Równie dobrze można urzywać pasty zielonej do czerwonego auta. Efekt będzie taki sam. Oczywiście na samochodzie, bo na szmacie zauważymy zmianę zabarwienia. Nie dotyczy to z wiadomych powodów lakierów bazowych pokrytych bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!