Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mój problem jest podobny do wielu opisywanych na forum, ale jednak trochę inny. Przy załączonym silniku, kręcąc w prawo słyszę w pewnym momencie stuk i dalej jest już cicho. Dzieje się tak za każdym razem - na postoju i przy małych prędkościach. Przy skręcie w lewo też stuknie, ale o wiele ciszej. Co istotne : po wyłączeniu silnika, kręcąc w prawo i lewo nic nie słychać. Dodam, że chodzi Megane z 2002r. z przebiegiem 68 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie identyczne problemy. Stukniecie jest na początku obrotu. Energiczne ruchy kierownicą lewo-prawo to słychać to najlepiej. Górne mocowania amortyzatorów wymieniłem przy okazji wymany samych amortyzatorów. To nie to. Stuka sama maglownica. Ma luzy. Przy wyłączonym silniku jest ciszej bo nie działa wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już się wyjaśniła - uszkodzony był tłok popychacza hydraulicznego w przekładni. Naprawa kosztowała mnie 450 zł w warsztacie specjalizującym się w naprawach przekładni kierowniczych w Radzionkowie. Podobno można tego było uniknąć kasując odpowiednio wcześnie luz na samej maglownicy, tyle tylko, że ani w instrukcji, książce serwisowej, itd. nie ma wzmianki żeby kontrolować ten luz i szybko go kasować. W ASO oczywiście tego sami od siebie nie robią, mimo że jak do tej pory jeździłem do nich na przeglądy okresowe. No i po co te ASO ?!

Po usunięciu usterki autko prowadzi się jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!