Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zły montaż zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, jakiś tydzień temu oddałem auto do lakiernika, wszystko byłoby ok gdyby nie spasowanie zderzaka, lakierowany był tylko przedni zderzak(auto miało zarysowany zderzak,nie było rozbite) szczelina między maską a zderzakiem drastycznie się powiększyła a w dodatku jest krzywa tzn.z lewej strony jest szersza niż z prawej, lampa z prawej strony ma większą przerwę do ''nerki zderzaka" niż lewa.

 

Bardzo mi to przeszkadza :cry: , chciałbym coś z tym zrobić i tu moja prośba do Was drodzy koledzy, może ktoś mógłby polecić mi jakiegoś dobrego "blacharza" który wyregulowałby mój zderzak, najlepiej w Warszawie albo jej okolicach, z góry dziękuje za odp

 

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już, twierdzi że tak musi być, że nie da się tego ustawić, podjechałem więc do Renault, tam gościu stwierdził nie ma problemu koszt regulacji 500zł!!!! :evil: Dodał że to zabawa jak z klockami lego?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poł godziny to zrobisz. nie da sie okradać ;-) 3 śrubki od dołu, po dwie na stronę w nadkolach, o od góry pod maską kilka kołków . Odepnij wszystko i przesuń zderzak jak ci się podoba i poskręcaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podjąłem próbę poprawienia zderzaka, nie jestem w 100% zadowolony, no ale chociaż zderzak tworzy linię z błotnikiem, zderzak jest teraz wyżej tzn. ma mniejszą przerwę między maską,ale cały czas jest nie równa szersza od lewej strony, może opuścić maskę z tej strony? Da się? No i pozostała cały czas przerwa miedzy lampą a kratką nerką zderzaka? Czy można regulować położenie lamp, czy są one nie ruchome? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maf_5, poszukaj dojscia do kogos z blacharni ASO Renault. Zrobi ci to prywatnie za stowke. Sam bedziesz kombinował i niekoniecznie wykombinujesz.

Ja tak u siebie kombinowałem z tylnym zderzakiem w koncu olałem. Pech chciał że koleś na parkingu klepnął mi auto tak że zderzak i klapa do wymiany. Jak odebrałem autko z ASO to wszystko świetnie spasowane. No po prostu bajka.

 

Z przodu mam to samo ale to jest spowodowane wyłamanymi zaczepami w błotniku trzymającymi z boku zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No właśnie koledzy kolega poruszył temat regulacji maski. Ja też mam szpare większą od strony kierowcy i spasowane od strony pasażera, ale ja mam nie równo maskę. Przy odchylaniu wycieraczek ta od strony pasażera haczy o maskę co oznacza że maska jest przesunięta. Czy można ją wyregulować?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Temat od roku sukcesywnie spada więc go podbiję. :(

 

Gwoli wstępu krótka historyjka.

2 tyg. temu rozpędzone megane I rozbiło mi tył mojego megane II. Smieszne to trochę, że spotkały się dwie :P

Auto już naprawione, ale zderzak nie daje mi spokoju. Prawie cała linia zderzaka łącząca sie z blotnkiem jest ok. ale ostatnie kilka może kilkanaście centymetrów się rozlazi by w efekcie z jednej strony zrobić luke ok 4mm a z drugiej 3mm.

 

Lakiernik oczywiście twierdzi że nic z tym nie zrobi. Zerzak oryginalny i tak musi być. Ślizgi (co kolwiek to jest) nie pozwalają na inne ustawienie.

Auto mam nie bite, no może poza tym małym incydentem a wygladać bedzie jak by ktoś do bagażnika wjechgał.

 

Nie mam fotek by załączyć, ale czy lakiernik ma rację. Mam się pogodzić z takim wyglądem. Czy to tylko spychotechnika bym się z tym bujał.

Nadmienię, że auta jeszcze nie odebrałem. Ustaliłem na poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!