Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku we wnęce koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie zderzaka w kombi to dla osoby, która ma trochę pojęcia o drobnych naprawach pojazdu około godziny. U mnie demontaż następował w garażu bez kanału i zajęło mi to około 40 minut. Całość z uszczelnieniem i demontażem belki oraz ponownym złożeniem zajęło mi prawie 3 godziny (nie spieszyłem się). Uważam, że najtrudniejszą nakrętką do odkręcenia jest ta mocująca lampę od góry. Jak ktoś ma duże dłonie to założyć jakieś rękawiczki, żeby się za bardzo nie podrapać. Korzystałem z klucza oczkowego z wbudowaną grzechotką. Trzeba uważać żeby nakrętka nie spadła po odkręceniu.

Łącznie do odkręcenia zderzaka są: po 2 śruby tylnych nadkoli (lewe i prawe 7mm), po 1 śrubie za nadkolem, na górze, mocującej krawędź zderzaka (lewa i prawa 7mm), 3 śruby od spodu zderzaka (8mm) oraz 3 nakrętki w każdej z lamp (8mm) i po zdjęciu lamp widoczne jeszcze po 2 śruby z każdej strony mocowania zderzaka (7mm). Lekko odciągnąć po bokach do zewnątrz i do tyłu. Zderzak w tylnej części wpina się w plastiki od ślizgu tylnego. U mnie zeszło bez problemu. Jeżeli nikt wcześniej nie dorabiał żadnych swoich dodatkowych mocowań powinno tak być.

Śmiało to nie jest trudne. Powodzenia i daj znać czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki, jak się trochę pogody zrobi to się wezmę, i tak muszę dobierać się do gniazda haka, które chciałbym latem wykorzystać, a źle wygląda i przyda się jego inspekcja.

 

Dodano: 12 kwi 2017 - 15:28

Do mocowania haka się jeszcze nie dobierałem. Po pierwszym uszczelnieniu bolca w tylnej lampie woda dalej się dostawała, choć wyraźnie mniej. Okazało się, że zrobiłem fuszerę i została dziurka. Dołożyłem silikonu, dzisiaj cały dzień leje i jest sucho, choć sukcesu na razie nie chcę opijać. Jednak coś mnie mocno zaskoczyło. Plastik, z którego zrobiony jest bolec, powierzchownie rozpuścił się od silikonu :blink:. Jak się go dotknie to na palcu zostaje czarna maź, którą trudno potem zmyć. W życiu nie spotkałem się z tym, żeby silikon sanitarny miał jakiś wpływ na plastik, przecież on nawet jest w plastikowej butelce. Ktoś wie o co chodzi? Jak problem będzie postępował to chyba utnę ten bolec i dziurkę na niego zakleję kawałkiem starej dętki rowerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Pisałem już w marcu o wodzie w bagażniku i myślałem że o problemie mogę zapomnieć. Woda pojawiała się sporadycznie w naprawdę małych ilościach. Ale podczas ostatnich ulew problem wrócił jak bumerang. Mianowicie podczas deszczu władowałem się do bagażnika i stwierdziłem, że woda leci do

plastikowego dna bagażnika z otworów belki (wzmocnienia) pod zamkiem klapy. Chodzi mi o belkę do której jest przykręcona podłoga bagażnika. Przy mocnej ulewie po godzinie miałem z 4 litry wody. Jak przestało padać rozebrałem tapicerkę (wykładzinę) bagażnika. Pod lampami w profilach były duże szare gąbki i były na końcach mokre. Po wyjęciu tych gąbek obserwowałem podczas następnego deszczu znowu bagażnik i dalej to samo tylko zaważyłem że w miejscach gdzie wyciągnąłem te gąbki sączy się strumień wody. Moje pytanie którędy może lecieć ta woda? Lampy uszczelniałem w marcu czy to może być przez nie? Uprzedzę pytanie - klosze uszczelniłem silikonem w następujący sposób. Wszystkie (tą dużą i od kołka u góry) gąbkowe uszczelki lamp "objechałem" od strony karoserii silikonem do misek olejowych z wyczuciem przykręciłem.

Proszę o radę od czego teraz zacząć?

Edytowane przez wallygraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj tylni zderzak wyczyść łączenie miski z karoserią odtłuścić i klejem uszczelniającym do aut. Silikon nie nadaje się do auta zwłaszcza sanitarny ponieważ zatrzyma wodę na krótki czasz. Popytaj w sklepie motoryzacyjnym to Ci doradzą jaki uszczelniacz najlepiej się nadaje i uszczelnić tam gdzie woda może nachodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Minęło parę dni i skończyłem walkę z wodą na razie skutecznie.

Mianowicie wybebeszyłem tapicerki bagażnika i obserwowałem gdzie leci woda lana z węża ogrodowego. Woda dostawała się do auta w największej ilości przez lewy otwór pod lampą zaznaczony na zdjęciu. To miejsce i otwór po drugiej strony lampy to prowadzenia od zderzaka, coś na wzór trzeciego podejrzanego miejsca miejsca (górny kołek od lampy).

Teraz po kolei... Uszczelki lamp tylnych przykleiłem silikonem do karoserii, te trzy otwory "zakleiłem" uszczelniaczem dekarskim. Miski-dna bagażnika nie ruszałem. Belki zderzaka też nie dokręcałem. Po 24 godzinach w garażu i wyschnięciu "specyfików" wyjechałem na testy. Myjka bezdotykowa jak i lanie z węża ogrodowego nie powoduję dostawania się wody do bagażnika.

Czas teraz poczekać czy oby na pewno będzie OK ;) .

thumb_hosting_zdjec_1500311505__miejsca_woda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U siebie (kombi) po zdjęciu zderzaka, dokręciłem hak (jednej śruby nawet brakowało od środka...), te wielkie dziury w których hak wchodzi w auto uszczelniłem. Dodatkowo zakleiłem dziurki górnego bolca lamp (złamany) i delikatnie uszczelki lamp zasilikonowałem. Dalej cieknie... Nie mam pojęcia, którędy ta woda się dostaje. :|

 

Podsumujmy, jakie miejsca są przez które może cieknąć (wątek długi, trzeba pozbierać informacje). To jest:

1) Otwory belki haka / aluminiowego zderzaka

2) Otwory lamp tylnych (szczególnie górny bolec)

3) Klapki odpowietrzające znajdujące się po bokach auta

4) Górna uszczelka bagażnika

5) Co jeszcze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 22.10.2017 o 20:53, Wiking napisał:

Nie papuguj.

 

U mnie problem został rozwiązany tak jak pisałem wcześniej.

Jednak może komuś się przyda ta informacja. Byłem w serwisie Renault i przypadkowo rozmawiałem z pracownikiem blacharni. Ten Pan mi powiedział, że zdarzało się w pojazdach które nie miały relingów (tylko takie czarne listwy), że woda dostawała się do bagażnika przez elementy mocujące te listwy (są na samym końcu dachu po jednym z każdej strony). Z tego co przekazywał ta usterka była bardzo trudna do zlokalizowania i najczęściej on sam stwierdzał usterkę po zdjęciu plastykowej osłony tylnego słupka od środka (tego szarego) i wprowadzając kamerkę do wnętrza. Można wtedy zobaczyć, że od góry przecieka właśnie w tych miejscach. Co ciekawe powiedział, że w tych miejscach woda najczęściej dostaje się podczas delikatnego, długiego deszczu - z prozaicznego powodu. Rynienki są tak wyprofilowane, że pod sam koniec od strony bagażnika blacha idzie lekko do góry. Cała woda która się zbiera w rynienkach, gdy pojazd stoi musi lekko podnieść swój poziom, aby przepłynąć dalej. Tam też znajduje drobne nieszczelności i powoli woda spływa do wnętrza. Uwaga - nie powoduje to zamoczenia podsufitki.

Co prawda u siebie problem rozwiązałem, ale postanowiłem sprawdzić o czym on mówił, bo jakoś nie mogłem sobie tego wyobrazić. Zdemontowałem obie listwy. UWAGA - zaczynać od tyłu bardzo powoli - po każdej stronie jest tylko jeden taki bolec, który wchodzi w tulejkę plastykową znajdującą się w rynience w dachu na samym końcu. Trzeba delikatnie powoli podnosić do góry. Reszta to plastykowe spinki, które po zdjęciu się zakłada najpierw na listwę (są specjalne znaki), a później delikatnie montuje na dach zaczynając od początku dachu (przód). Jedną uszkodziłem (koszt 19 zł w serwisie).

Rzeczywiście pracownik miał rację. Gdy pojazd stoi i pada deszcz, woda która zbiera się pod listwą, aby mogła spokojnie odpłynąć musi pokonać pewną górkę na samym końcu dachu, tuż przy tym bolcu, który wchodzi w dach. Lałem wodę z butelki i obserwowałem kiedy zacznie spływać. Gdy samochód jedzie - powietrze samo wydmucha wodę. Zupełnie nie przemyślane rozwiązanie. Ja te tulejki wyjąłem, sprawdziłem czy nie są uszkodzone, umyłem, odtłuściłem i ponownie zamontowałem stosując wokół ich kołnierza klej elastyczny do montażu szyb. Zauważyłem też, że po ich wyjęciu pod ich "kołnierzami", które przylegają do lakieru powinno być przecież idealnie czysto - natomiast lakier był lekko brudny co świadczy o tym, że te tulejki nie przylegały dość mocno.  Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Na końcu dachu przy tych tulejkach - jest taka jakby oryginalna pasta do zabezpieczania połączeń. W jednym miejscy była lekko pokruszona i gdy woda zbierała się w tym miejscu to całkowicie przykrywała te połączenia. Może tak być, że powoli bardzo powoli woda ścieka swobodnie do wnętrza i pojawia się we wnęce koła zapasowego.

Jeśli ktoś ma jeszcze problem z dostającą się wodą, a nie sprawdzał tych elementów niech da znać czy po takiej naprawie pomogło.

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

 

Przepraszam :(

Edytowane przez khml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok, a ja nadal mam gnój w bagażniku...nie poradziłem sobie z problemem i gdzieś woda się dostaje <czerwona> To co napisałeś dotyczy tylko kombi, w sedanie tak nie ma?

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zacytowanie postu przed moja odpowiedzią przepraszam

 

Jeśli chodzi o sedana to nie wiem jak jest to tam rozwiązane. Rozmawiałem tylko na temat kombi i po rozebraniu tych listew w swoim wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

Sprawdź czy w swoim modelu te listwy są identycznie mocowane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ja mam problem  nie znalazłem odpowiedzi na forum.

A więc zakleilem otwory lamp poniżej takie zaślepki uszczelki kabli i spriskiwacza A woda w wnece Koła jest tylko jak jadę podczas deszczu gdy auto stoi i są ulewy to jest sucho A jak przyjadę trochę w deszczu to jest nawet sporo.

Jakieś pomysły koledzy? 

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 i 5.7 interpunkcja i zdania. Przypominam, że tekst dzielimy na zdania oddzielone kropkami i wielkimi literami. Lub zdanie dzielimy przecinkami!!! mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie o czym pisałem, a w szczególności sprawdź te mocowania listew dachowych. Mam informację, że przynajmniej w jednym przypadku, po kilkunastu miesiącach różnych uszczelnień i sprawdzania to właśnie pomogło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A lampy też zaklajstrowałeś? Najlepiej wybebeszyć te dywaniki po bokach bagażnika, władować się do niego przez położoną kanapę i poprosić kogoś, żeby lał z węża wodę na auto. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak obserwacja gdzie leci.

Swoją drogą masz sedana może? Jeśli tak to u mnie delikatnie sączyło się również na jednej śrubie klapy bagażnika, one wchodzą do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II HB 5D
Również od kilku dni mam problem z wodą we wnęce koła zapasowego - kratki pokazane na zdj wcześniej suche - więc odpada, czy jest szansa że woda wlewa się przez łączenie plastikowej wnęki z resztą auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!