Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy silnika


Ari72

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ścianie grodziowej idzie taka gruba czarna, plastikowa rura, a na niej w którymś momencie pojawia się kostka, bodajże 6-pinowa. Widać ją od razu po otwarciu maski, wyciągasz i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki meganecoupe2 zaraz idę na test, mam nadzieje, że poczuję różnicą wywalę te 200zł na przeplywomierz ale Megi w końcu odżyję i zacznie jeździć a nie toczyć się =/

 

Moja Megane-

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=132119#132119

 

[ Dodano: 2009-08-28, 21:09 ]

witam ponownie, już po teście. Niestety nie poczułem jakieś znacznej różnicy czyli przepływomierz mogę raczej wykluczyć ( a miałem już miałem nadzieję). Mam jeszcze pytanie, mianowicie znacie jakieś domowe sposoby na sprawdzenie kondycji turbinki ? Ile może kosztować pomiar ciśnienia u mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączam do grona "zmulonych" ;) Komputer u elektryka stwierdził usterkę przepływomierza. Kupiłem więc nową, podróbkę QAP no i niestety zonk :mrgreen: Jest chyba jeszcze gorzej niż było, autko zaczyna odczuwalnie przyspieszać dopiero od około 2500 obr/min, to tego momentu nie ma mowy o przyspieszeniu, dusi się. Po odpięciu tego nowego przepływomierza jest znacznie lepiej. Czy to znaczy ze wywaliłem pieniądze w błoto kupując podróbkę zamiast oryginalnej używki? Czy może jeszcze jakieś sugestie? Wszystkie mat. eksploatacyjne niedawno wymieniane, wraz z wymianą rozrządu w warsztacie. Jeśli chodzi o te wymiany, to mam wrażenie że auto po tym właśnie się lekko zmuliło. Czy jest możliwe, żeby np rozrząd został źle złożony? Lub coś innego przy okazji wymiany mogło spowodować zmulenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy ze wywaliłem pieniądze w błoto kupując podróbkę zamiast oryginalnej używki?
no właśnie, podobno te podróbki nie sprawdzają się w renault, mój kolega miał to samo. Tylko oryginał i nie ryzykuj używanego, odżałuj na nowy i miej 100% pewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ryzykuj używanego

Ja zaryzykowałem i działa. Trzeba tylko się ze sprzedającym dobrze dogadać, żeby oznaczył swoja część i w razie czego kasę oddał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko odnośnie DTi. Moi Rodzice mają Lagunę z tym silnikiem, często nią jeżdżę i coś mi nie pasuje... Mianowicie czasami ten samochód kopci jak lokomotywa (nawet przy spokojnej jeździe) a czasami puszcza tylko lekki dymek (i to tylko przy ostrym przyspieszaniu). Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich . Miałem problem z mocą silnika , silnik głośniej (twarda praca) chodził i nie miał mocy na 5 wyciągał do100 i to wszysyko , a nadmienie rano jak był zimny wszystko OK jak trochę się zagrzał to lipa brak mocy ,a co się okazało był oberwany kabel i tylo trzymał się na koszulce od zaworu sterującego dawką na pompie paliwa . Mechanior zlutował ten kabel i autko śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie ratujcie. Mój scenic jest 99r silnik 1.9 dti Od pewnego czasu nie ma mocy. Mechanik zdjął wtyczkę od przepływki i przejechaliśmy się i było lepiej. Po wymianie przepływki na nową było dobrze. Teraz znowu jak by to samo lecz zdjęcie wtyczki z przepływki nic nie daje czyli jest dobra mówił szpec. Komputer nic nie wykazuje i nie ma silnych na ten samochód. Dodam jeszcze że na postoju na ciepłym silniku dodając gazu osiąga tylko 3.400 obr. trochę mało. Tyle jest do ok połowy pedału później chaotycznie wciskam do końca i nic obroty stoją na 3.400 Może ktoś miał podobny problem i chciałby się podzielić będę wdzięczny :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet na postoju nie ciągnie dalej to może coś się stało z linką od gazu przy potencjometrze, można to łatwo sprawdzić. Wyciągasz potencjometr (dojdziesz do niego po lince od gazu, przykręcony na 2 śruby), rozkręcasz go, druga osoba ciśnie na pedał gazu (może być na wyłączonym silniku) i będziesz widział jak pracuje.

P.S. Specem nie jestem, ale od tego zacząłbym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukas.s tak zrobiłem i nic linka chodzi idealnie po wyczepieniu jej z potencjometru chowa się w pancerz pod ciężarem pedału gazu i chodzi naprawdę lekko ale to nie to. Jeden z kumpli mówił że kiedyś w Megance miał podobne objawy i była to pompa vakum, ale nie wiem co to i nie będę dalej grzebał. Jak ktoś może to niech coś poradzi. Z góry dzięki. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem koledzy, jak przekroczę 130 km/h (ale nie zawsze, czasem nawet przy 90 km/h przy ostrzejszej jeżdzie ) zapala się żółta kontrolka świec, i faktycznie jest spadek mocy- jednak przeważnie ta lampka sama gaśnie

 

Dlatego chyba zacznę od wyczyszczenia EGR- mam pytanko, jak zdemontuję osłonę poradzę sobie jako kompletny laik z jego demontażem :-P :P

 

Czy może jest to coś innego, w mojej megi jest też inna sprawa- zapieczone świece żarowe, mechanik nie wykręci bo się boi, a ja nie wiem jak je wymienić, może macie pomysły, lub jakoś kolega ze Szczecina mnie wspomoże :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potentila, jaki mas silnik? 102 czy 120KM?

Jak 102 to zdejmujesz szarą obudowę, odpinasz wtyczkę, odkręcasz 3 śrubki (klucz 10) i ciągniesz do siebie. Jest szansa, że będzie tak zabrudzony i nie wyjdzie i tego nie życzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!