Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy silnika


Ari72

Rekomendowane odpowiedzi

tak na klimie jest taka zależność że traci parę kucy a u mnie nawet na wysokich obrotach powstaje taki efekt jak by była turbo dziura a potem znów ciągnie auto do przodu. Więc objaw jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat:

Dziś sprawdzałem w warsztacie szczelność układu powietrza doładowania ( intercooler i rury idące do turbo), bo podobno nieszczelność potrafi obniżyć ciśnienie o 50 %. Nieszczelności nie stwierdzono.

Padła teoria, że winny może być zawór sterujący turbiną. Podobno może się nie otwierać do końca. I tu powstaje pytanie: Czy można jakoś to sprawdzić, nie wymieniając tego zaworu?

Manometr zapięty na przewody pokazał zaledwie 0,4 bar przy 4 tys obr. Nie uśmiecha mi się regeneracja turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do braku mocy:

wydaje mi się że przed tyn jak kupiłem meganke to długo stała, i dlatego nie mogła się pozbierać. obecnie po miesiąccu użytkowania i wymianie filtrów jeździ suuuuuper! Jestem bardzo zadowolony. Turbinka gwiżdże pięknie, sama radość:) tylko klime włączam na trasie jak się rozpędze:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.w moim scenicu 2000r 1,9dTI tez wystepuje brak mocy ale tylko czasami,ostatnio w trasie dopiero po 800km albo dziś rano po 3km.normalnie sobie jadę i nagle spadek mocy obroty odrazu do 2tyś i tak przez 2-3 min a potem wszystko wraca do normy,auto ani nie dymi na czzarno ani an biało,predkość max do 195km/h z wiatrem do 200km/h :).A zaczęło sie to gdzieś około miesiąca temu,równo z dziwnym odgłosem spod auta,myślałem że tłumik dziurawy albo rura ale i jedno i drugie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż lepiej kupić używaną w dobrym stanie.

Tylko kto Ci da gwarancję, że jest lepsza niż twoja?

A tak na marginesie. Czy sama turbinka od dCi nie podajdzie? Albo od innego autka? Przecież Renault nie jest producentem turbin. Może można jakoś kupić turbo nowe nie przez ASO za kosmiczne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił:)

Zauważyłem że moje megi jak się zagrzeje to nie ma mocy!!!:)

wczoraj spędziłem w korku ok 50 minut i to wystarczyło żeby na 1 biegu było mułowate, a na pozostałych nie zbiera sie tak jak na zimno. Czekam na sugestie czym to może być spowodowane!

z góry dzięki nza pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u Mnie jest taki problem,że moja meganka jest mułowata na niskich obrotach,jak załączy sie turbinka to już się zbiera.Od czego to może być. Jeszcze jedno smród spalin jest taki jakby była nieodpowiednia mieszanka,czy to może być od wtrysków lub pompy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak sobie czytam ten temat i nie mogę dojść do przyczyny mojej małej usterki. Od paru dni zauważyłem chwilowy spadek mocy silnika (1.9 dTi) przy ok 3000obr/min. Ale rożnie to się objawia np.

-chwilowy spadek mocy (parę sekund) po chwili wraca do normy.

-na 4 biegu max 3000obr/min

 

Czy to będzie wina tego przepływomierza czy może filtra paliwa którego dawno nie wymieniałem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam podobne problemy jak opisujecie, auto rozpędza się do 120, wyskakuje błąd, spada moc i trzeba uruchomić ponownie silnik. Wymieniłem przepływomierz - nic, wyczyściłem egr - nic. Serwis 2 razy nie pomógł. Teraz odłączyłem czujnik ciśnienia w kolektorze (pressure sensor) taki mały na ścianie grodziowej - dochodzi do niego gumowa rurka o długości ok 15 cm i elektryczna wiązka - po uruchomieniu świeci kontrolka świec żarowych ale auto rozpędza się do 170 bez problemów, tyle że chyba więcej pali. Musze podmienić ten czujnik i się okaże czy to jego wina.

 

Druga sprawa. Zanim wpadłem na pomysł z czujnikiem odłączyłem cały układ wydechowy zaraz za katalizatorem, jazda próbna i auto chodziło bez żadnych problemów !! do 160 bez żadnych problemów. wywaliłem katalizator, złożyłem całość i błąd znów sie pojawiał. Teraz jeżdżę bez czujnika, błąd świeci, samochód jeździ. Ma ktoś pomysł co to może być? Jest tyle postów ale w żadnym nie ma odpowiedzi. Jestem gotów przetestować Wasze pomysły bo moje już się skończyły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Meganke 19 dti i także straciła moc.

Mam pytanko odnośnie turbiny czy jak się przegazuje samochód to powinna się ruszyć dźwigienka???U mnie nic nie widać żeby pracowała co może być tego powodem i czy to miałoby wpływ na to że nie ma dobrego przyspieszenia bo prędzej rwała jak "benzyna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałem, że nie warto regenerować, że to jedyna część której nie powinno się regenerować w samochodzie
przeciez zostaje tylko stara obudowa,ktora sie piaskuje a w srodku jest wszystko nowe :) Ktos Ci zle powiedzial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odłączyłem czujnik ciśnienia w kolektorze (pressure sensor) taki mały na ścianie grodziowej - dochodzi do niego gumowa rurka o długości ok 15 cm i elektryczna wiązka - po uruchomieniu świeci kontrolka świec żarowych ale auto rozpędza się do 170 bez problemów, tyle że chyba więcej pali. Musze podmienić ten czujnik i się okaże czy to jego wina.

Ale odłączyłeś tę gumową rurkę, czy wtyczkę elektryczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry, odłączyłem tylko wtyczkę elektryczną. Jutro fura idzie do mechanika, który zajmuje się tylko dieslami od ŁADNYCH kilku lat. Zobaczymy. jesli odbiorę auto w sobotę to pochwalę się czy naprawił czy nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!